Pardubice se opět připojí k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet“

Tibetská vlajka bude viset 10. března na pardubické radnici letos už počtrnácté. Město se připojí tímto aktem k mezinárodní kampani, která každoročně připomíná násilím potlačené povstání Tibeťanů proti čínské okupaci v Tibetu. V jeho důsledku zemřelo na milion tibetských občanů.

„Vyvěšením tibetské vlajky chceme vzdát hold všem Tibeťanům, kteří se i přes riziko tvrdého trestu ze strany čínských úřadů nebojí postavit systému a vyslovit svůj názor, všem, kteří si nenechají si brát svou víru a šíří dál svou kulturu a zároveň všem, kteří trpí porušováním základních lidských práv. Symbolicky rovněž vzpomeneme na ty, kteří v důsledku čínské okupace položili život za svou vlast nebo trpěli v nelidských podmínkách čínského vězení,“ sdělil pardubický primátor Martin Charvát. „Tady, v České republice, si jen těžko člověk dokáže představit, jakému riziku se lidé, jimž je upíráno právo na sebeurčení, vystavují například jen tím, že jako vlastenci vyvěsí svou vlajku, nebo státní znak. Nepochopitelné je pro nás i to, že jim jsou odpírána práva na vzdělání, kvalitní lékařskou péči či spravedlivý proces a že v jejich zemi vládne tvrdá cenzura,“ dodal primátor Martin Charvát s tím, že stejně jako v předchozích letech i letos schválili městští radní vyvěšení tibetské vlajky na historické radnici na Pernštýnském náměstí právě ve Světový den Tibetu.

 

Celosvětová kampaň na podporu Tibetu – Vlajka pro Tibet - vznikla v polovině 90. let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v této oblasti. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, Pardubice pak od roku 2003. V posledních letech se ke kampani hlásí stovky měst, obcí i institucí v České republice.

 

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
26.3.
zítra

Polojasno
8°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy