Duben je Měsícem bezpečnosti v Atrium Paláci Pardubice

Měsíc duben je již po řadu let tradován jako měsíc bezpečnosti silničního provozu. A ani rok 2016 nebude výjimkou. Při této příležitosti se v Paláci Pardubice bude v průběhu tohoto měsíce konat několik akcí zaměřených na bezpečnost člověka a ani jedna se neobejde bez pečlivě a zajímavě připraveného programu.

 

V rámci akce Měsíc bezpečnosti jsou připraveny tři hlavní aktivity, které jsou svým obsahem přizpůsobeny všem věkovým kategoriím. V pátek 8. dubna se můžete těšit na Den s IZS. K integrovanému záchrannému systému (IZS) patří hasičský záchranný sbor, zdravotnická záchranná služba, Policie ČR Pardubického kraje a Městská policie Pardubice. Program bude připravený jak pro děti, tak i dospělé, kteří se touto formou budou moci dozvědět spoustu zajímavých a potřebných informací přímo z první ruky. Ke zhlédnutí tu budou služební automobily všech jednotek, jejich uniformy a simulované akce. Velice zajímavý program bude probíhat ve výukových stanech záchranných složek. Za zmínku také stojí záchranářský stan pro hromadné neštěstí, ukázka zadržení pachatele nebo slaňování hasičů. Chybět nebude ani sekce BESIPu, neboli bezpečnosti silničního provozu, kde bude k vyzkoušení například simulátor převrácení a nárazu automobilu. Připravena je i půlhodinová ukázka práce psovodů nebo přehlídka policejního jízdního oddílu s koňmi.

Další týden v pátek 15. dubna bude připravený program v rámci Dne silniční bezpečnosti. Cílem tohoto dne bude informování veřejnosti o nutnosti zlepšení viditelnosti na silnici, se zaměřením především na děti a mládež. Připraveny budou různé workshopy v podobě dílen na výrobu reflexních prvků a ukázky reflexních materiálů, k vidění bude i výstava o viditelnosti. Získáte praktické rady ke správnému poutání za jízdy nebo ke správné pozici řidiče za volantem a k vyzkoušení budou i opilé brýle simulující vnímání člověka pod vlivem návykových látek.

Zajímavý a přínosný program se chystá také na 22. dubna, který bude v Paláci Pardubice probíhat ve znamení Dne zdraví. Starat se o své zdraví je v dnešní dynamické době velice důležité a pro ty, kdo v této oblasti stále tápají a potřebují nasměrovat, je připravený program skvělou příležitostí pro nový start. Návštěvníci si budou moci změřit tlak, tep, kyslík v krvi nebo hladinu cukru. Kromě toho můžou zjistit další údaje o svém zdravotním stavu, jako např. BMI, objem kosterního svalstva nebo množství viscerálního tuku, které jinak vyšetřuje jen specializovaný nutriční poradce. Pro zájemce s otázkami a nejasnostmi nebude chybět ani výživové poradenství.

Akce

<<
únor 2020 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
krizek26
krizek27
2829
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
28.2. 14:19
dnes

Déšť
5°C
29.2.
zítra

Zataženo
7°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy