Pardubický vinařský půlmaraton

Tradiční Pardubický vinařský půlmaraton                                                              

       V sobotu 16.dubna 2016, se v ulicích Pardubic, uskutěční již tradiční Pardubický vinařský půlmaraton. Podruhé za sebou se závodníci vydají na dva okruhy se startem na Smetanově náměstí a s cílem na náměstí Pernštýnském. Pořadatelé závodu vinař Oldřich Bujnoch a Sportovní klub KPA Pardubice připavili na uvedený den bohatý sportovní program, který bude příležitostí i pro sportovce věnující se jen rekreačnímu sportování, tak i sportovcům jiných sportovních odvětví.

       Celá sportovní akce započne v 9,20 hodin u Východočeského divadla, kde proběhne slavnostní zahájení. Po té dle časového rozpisu budou odstartovány jednotlivé závody. Jako první se uskuteční v 9,40 hodin Lidový běh Vaňka Vaňhy , kterého se zúčastní především početné běžecké kolektivy základních škol, jak dětí, tak rodičů a samozřejmě je určen i pro ostatní příchozí sportovní veřejnost, na vzdálenost 1750 metrů. Svůj pohárový závod budou po té absolvovat sportovci na handbike, jež bude zárověň i jejich Mistrovstvím České republiky. Po druhé za sebou bude odstartován závod půlmaratonu koloběžek a taktéž podruhé za sebou  běžecký závod Pernštejnské desítky.

      Samotný Pardubický vinařský půlmaraton, který je opět i Mistrovstvím České republiky můžů a žen v půlmaratonu bude odstartován ve 13 hodin. Závodu se zúčastní i řada běžců ze zahraničí, tradičně i běžců z Keni.Trať závodu povede od startu  na Smetanově náměstí ulicí Jahnovou a Sakařovou, ulicí Bezdíčkovou a Husovou. Pokračovat bude ulicí Mezi mosty, ulicí Labskou až k ČEZ areně, přes Wonkův most dále ulicí Hradeckou. Následovat bude potom,  jako při premiéře v roce loňském nová trasa závodu přes Cihelnu a to ulicí Studentskou a Kunětickou a  běžci se opět vrátí na ulici  Hradeckou, kde bude otočka a běžci poběží v protisměru až na Masarykovo náměstí. Zde odbočí na Třídu míru a odtud poběží do druhého kola a  po druhém kole do cíle na Pernštýnské náměstí. Na Pernštýnském náměstí bude cíl i všech uvedených doprovodných závodů.

     Tady bude po dokončení všech závodů prováděno nejen vyhlášování vítězů, ale bude zde celý den i bohatý dopovodný kulturní program a možnost občerstvení pro závodníky a diváky.  Celého sportovního dne se zúčastní, buď jako závodníci  nebo jako hosté řada známých českých sportovců a umělců.

     Celá sportovní akce samozřejmě omezí v uvedený den silniční provoz v centru Pardubic a v okolí jmenovaných ulic na trase závodu i provoz Městské hromadné dopravy. Občané budou včas informováni o konkrétních uzávěrkách ulic a vše bude řádně značeno dopravními značkami. Bezpečnost na trase bude zajišťovat Dopravní policie, Městská policie a pořadatelé. Omezení budou platná v den závodu od 7 hodin do 16 hodin.

     Přestože pořadatelé předpokládají, že všech vypsaných  závodů se zúčastní přes 2000 závodníků a Lidového běhu okolo 1.500 běžců, zvou i ostatní občany města Pardubic k aktivní účasti a to, jak při samotném sportování nebo jako diváky. Sobota 16. dubna 2016 je tu i pro Vás, přijďte, budete srdečně vítáni.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Pernštýnské náměstí 8:00 - 17:00

 • Živá hudba - kapela Wječná žízeň z Chrudimi
 • Vystoupení 14leté muzikálové zpěvačky Markéty Maky Zdeňkové
 • Vystoupení mažoretek ZŠ Závodu mír
 • Vystoupení kreslíře a baviče pro děti Jan Honza Lušovský

Východočeské divadlo 8:00 - 15:00

 • Živá hudba - kapela Rock band
 • Vystoupení mažoretek ZŠ Závodu míru
 • Lidový soubor Drahánek - lidový zpěv, tanec, živá cimbálová muzika "Drahan"

Magnum - Třída míru 9:00 - 16:00

 • Živá hudba - Dixieland JGDIX (www.jgdix.cz)
 • Vystoupení žáků a učitelů ze soukromé základní umělecké školy Blansko - hudba a zpěv
 • Taneční vystoupení stepařů "Tap Dance studio Blansko" - irský step a americký step

Klenoty Lejhanec

 • Živá hudba

Kavárna Bajer

 • Živá hudba - flašinerář

Kruhový objezd u Josefa

 • Živá hudba
 • Stánek s vínem
 • Bubeníci na povzbuzení závodníků

Více informací zde

Akce

<<
červenec 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.7. 12:00
dnes

Zataženo
17°C
17.7.
zítra

Oblačno
24°C / 12°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy