BUDOUCNOST MĚSTA - MĚSTO BUDOUCNOSTI

Přednáška o práci a životě světoznámé architektky a designerky Evy Jiřičné proběhne 19. dubna 2016 od 17:00 do 19:00 hodin v Kongresovém centru, Palác Pardubice.

JAK MŮŽE ČLOVĚK PŘETVOŘIT DŮM?
JAK MŮŽE DŮM PŘETVOŘIT MĚSTO?
JAK MŮŽE MĚSTO PŘETVOŘIT ČLOVĚKA?


Odpovědi na tyto otázky budeme hledat společně s proslulou architektkou Evou Jiřičnou. Srdečně zváni a vítáni jsou pardubičtí občané, protože právě oni by měli dát jasně najevo, v jakém městě chtějí žít.


Jedním ze zásadních aspektů, který dnes města činí konkurenceschopnými, je kvalita veřejného prostoru. Jak jej ale stvořit tak, aby ve vzájemném souladu a harmonii koexistovaly historické městské části, jakou jsou např. Pardubice 1, s novými administrativními celky, moderní bytovou zástavbou a dopravní infrastrukturou? Jak zabránit tomu, aby se historická centra měst vyprazdňovala a nepřibývalo v nich pouze administrativních budov plných zaměstnanců, kteří k danému místu nemají žádný vztah? Jak ohlídat kvalitu a estetiku nových staveb v centrech měst a jejich dopad na veřejný prostor? Odpovědi na tyto otázky by měly padnout na přednášce, pořádané Kulturním centrem Pardubice a starostou Městského obvodu Pardubice 1 Ing. arch Jaroslavem Menšíkem, jehož hostem bude proslulá architektka Eva Jiřičná.

VSTUP ZDARMA

Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
11.12. 19:00
dnes

Skorojasno
1°C
12.12.
zítra

Oblačno
2°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy