PERNŠTÝNSKÁ NOC 2016

XXV. ročník Mezinárodního folklorní festivalu Pardubice – Hradec Králové opět zahájí oblíbená Pernštýnská noc. Vystoupení folklorních souborů na několika podiích, staročeský jarmark, historický program na zámku, to vše patří k tradiční Pernštýnské noci, která se koná v pátek 3. června 2016 od 19 hodin.

Začátek června v Pardubicích tradičně patří folklóru. V pátek 3. června bude žít celé město Pernštýnskou nocí, která každým rokem zahajuje Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové. Pardubický zámek i Pernštýnské náměstí se promění ve velký staročeský jarmark s ukázkami řemesel. A na co budou prodejci lákat? Na řemeslné výrobky z keramiky, dřeva, proutí, aranžmá ze sušených květin, výrobky z kůže, skla i kovu. A kdo dostane žízeň či chuť na něco dobrého, může vybírat z nabídky staročeských specialit, vč. dobrého piva, vína, perníků, trdelníků, voňavé medoviny i grilovaných dobrot.

Vystoupení tuzemských i zahraničních folklorních souborů bude možné sledovat na třech pódiích - u Evropského spolkového domu, u Morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku. Současně budou v atriu radnice probíhat komorní pořady, na velkém nádvoří pardubického zámku poběží doprovodný historický program, který diváky přenese do středověku, a na Příhrádku budou znít folkové kapely (letos posluchače potěší Marien a Tempus). Před půlnocí se rozezpívá Zelená brána a o půlnoci se zpívání přesune do atria radnice, kde zazní písně na dobrou noc.

Kejklíři, šermíři, dobová řemesla, středověká krčma a tradiční folklorní vystoupení - to všechno a ještě mnohem víc čeká na návštěvníky Pernštýnské noci 3. června od 19.30 v historickém centru Pardubic.

„V sobotu 4. 6. se festivalový program přesune do Hradce Králové, aby se v neděli 5. června opět vrátil do Pardubic na zámek - právě tam se s folklorním festivalem rozloučíme tradičním pořadem Rozmlouvání na zámku, který začíná ve 14 hodin,“ dodává Štěpánka Opršalová z KC Pardubice.
 

Akce

<<
listopad 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
242526
27282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.11. 06:00
dnes

Skorojasno
5°C
25.11.
zítra

Zataženo
11°C / 7°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl