ZRCADLO UMĚNÍ 2016

Se zbrusu novým logem i dramaturgií odstartuje 15. června jarní část Městských slavností – Zrcadlo umění. Tradiční přehlídka souborů amatérské kultury Pardubicka už nebude mít jednotlivé části tematicky rozdělené do tří dnů. Lidé si tak budou moci užít tanec, hudbu či zpěv od středy až do pátku.

15. 6. 2016

16. 6. 2016

17. 6. 2016

Doprovodné akce festivalu


PROGRAM:

15. 6. 2016

Stage Magnum

9. 00 Slavnostní fanfáry

9.15 Bonifantes s Míšou Novozámskou - program pro nejmenší

10.00 Slavnostní zahájení - vypouštění balonků

10.30 Dětský pěvecký soubor Muzika (Ostrava)

11.30 Předání poselství ČOV za účasti Martina Doktora

15.00 Dechový orchestr ZUŠ Přelouč

16.00 Pardubická šestka - tradiční dechovka

17.00 Taneční exhibice Capoeira

19.30 Exhibice T-bass - dynamické hip-hop taneční představení s beat box show

20.00 REBELCANTO - vynikající vokálně instrumentální soubor pod vedením Petra Hostinského

21.30 MLASK - originální bubenická show

tř. Míru

10.00 Velký výtvarný workshop a tvořivé dílny pro děti na třídě Míru

Machoňova pasáž

12.00 Zpěváčci - dětský sbor ZŠ Polabiny II

12.30 Vyhlášení soutěže Město mé budoucnosti

17.30 REBELCANTISSIMO - Sefardské písně

Pernštýnské nám.

10.00 Slavnostní fanfáry

10.00 Vědeckotechnický jarmark UPce

Mázhaus

10.30 O hloupém vlkovi, Jeníček a Mařenka - pohádka DS Čistírna

11.00 Loutkový workshop pro děti z MŠ

11.15 O staré bambitce - pohádka ZŠ Žďár nad Orlicí

16.00 Zahrada, Pěstuj prostor. Vernisáž výstavy ZUŚ Pardubice - Polabiny.

16.10 Výtvarné dílny ZUŠ Pardubice - Polabiny - papírové květiny

Příhrádek

15.30 Zlatíčko Elvíra - divadelní představení, Šťastný dramec DDM Beta Pardubice

16.40 Život a doba Firryvachtyvachty - divadelní představení, soubor HawaDrama ZUŠ Havlíčkova

17.00 Dubina vystavuje - výstava VO ZÚŠ Pardubice - Polabiny - vernisáž

17.40 PODRAZ - jednoaktová divadelní hra Divadla Tří Pardubice

19.00 MRAVNOST - MARNOST - divadelní hra - Divadlo Exil

Dům hudby

19.00 ABSOLVENTSKÝ KONCERT studentů Konzervatoře Pardubice

Bubeníkovy sady

17.00 Promenádní koncert No Strings Orchestra

16. 6. 2016

Stage Magnum

10.00 Hudební workshop pro ŽS - Hrajeme všichni na bulváru

15.00 BANDA DI FESTE - SVĚT PATŘÍ NÁM - swingová kapela Konzervatoře Pardubice hraje Jaroslava Ježka

16.00 Vystoupení tanečních souborů El Safa (orientální tance), TC Klub Virginia (step)

18.00 CRAZY SAXOPHONES - saxofonový kvartet Pavla Merty

19.00 Doteky tance - taneční galavečer

Sál radnice

9.00 Perníkový slavík a Pardubický skřivan - pěvecké soutěže

Machoňova pasáž

11.00 Divoké kontrabasy – duo (P. Kupčák/R. Pokorný)

12.00 Malá, nejen noční hudba – Aquartett

13.30 Duet akordeon, housle – talenty konzervatoře

14.30 Duet kytara, flétna – talenty konzervatoře

16.30 Duo Vespral – houslové delikatesy

18.00 SAMIRAH – orientální tanec

18.30 MARIMBA – sólová preludia – Cécile Boiffin  (hudebnice z Francie)

Pernštýnské nám.

10.00 Tančíme pro radost – přehlídka dětských tanečních souborů

13.45 Slavnostní fanfáry

14.00 Dětský folklorní soubor Šmidlátka

14.30 Tančíme pro radost – přehlídka dětských tanečních souborů

19.00 CRAZY SAXOPHONES – saxofonový kvartet Pavla Merty

19.30 Konsonance – baletní představení souboru ZUŠ Havlíčkova

21.00 G. Puccini – SESTRA ANGELIKA – opera v nastudování Konzervatoře Pardubice

Mázhaus

14.00 Čtení pro děti s herci VČD (J. Pejchal a L. Vlášková)

15.00 Čtení pro děti s herci VČD (J. Pejchal a L. Vlášková)

zámek Pardubice

16.00 Přehlídka dětských pěveckých sborů

17.30 Slavnostní fanfáry

18.00 Přehlídka pěveckých sborů dospělých

Tyršovy sady

16.00 Promenádní koncert s dechovkami  Živaňanka, Pernštejnka a DO KD Holice + mažoretky PM Stars

17. 6. 2016

Stage Magnum

15.30 Sluníčko – soubor nejmladších zpěváčků

16.30 Taneční exhibice Capoeira

17.00 Jazz Band Jindřicha Pavlíka

19.00 Dechová hudba KŘÍDLOVANKA – mistři Evropy 2008 a 2012

21.30 LEGENDA HRADU ERIGORN – pohádkové taneční divadlo Innkeepers

Machoňova pasáž

16.00 Duet violoncello a housle – talenty konzervatoře

Pernštýnské náměstí

16.00 Přehlídka žákovských orchestrů: BaŠaPa Holice, Žesťová harmonie ZUŠ Havlíčkova, No Strings Orchestra

19.00 CORVUS QUARTET – smyčce napříč žánry

20.00 JK BAND – závěrečný koncert

Mázhaus

14.00 Čtení pro děti s herci VČD (J. Ondrušková a M. Němec)

15.00 Čtení pro děti s herci VČD (J. Ondrušková a M. Němec)

zámek Pardubice

18.00 Večer krásných smyčců  - SO ZUŠ Karla Malicha Holice, SO ZUŠ Pardubice Polabiny, PKO

Příhrádek

17.00 Komorní koncert žáků ZUŠ Pardubice – Polabiny

Palác Pardubice Stage

20.00 SABRAGE

21.30 STO ZVÍŘAT

23.00 PIRATE SWING BAND „Koncert pro Pardubice“

1:00 Dj Party

DOPROVODNÉ AKCE FESTIVALU

7. 6. – 19. 6. Dubina vystavuje – výstava VO ZUŠ Pardubice – Polabiny

12. 6.,  9.30 Hobby Dance – taneční soutěž (KD Hronovická)

13. 6. – 17. 6. Výstava výtvarných prací dětí MŠ Pardubice – Ohrazenice (Hypermarket Albert, Poděbradská 297)

15. 6. – 2. 7. Výstava výsledků výtvarné soutěže „Trofej pro vítěze“ a literární soutěže „Vzkaz pro vítěze“ – doprovodný program profesionálního tenisového turnaje Rieter Open Pardubice 2016 (Turistické informační centrum)

15. 6. Malujeme pro radost – dopoledne malujeme, odpoledne výstava (areál MŠ Brožíkova 450, Pardubice – Polabiny)

15. 6. Výstava dětských výrobků z keramické hlíny (MŠ Pardubice, K Polabinám 626)

15. 6., 9.00  Princ Bajaja – pohádka (MŠ Pastelka, Rosická 157)

15. 6., 9.30 Malování na plot MŠ (MŠ Pardubice – Ohrazenice)

15. 6., 10.00 Doktor Faust – loutková barokní hra v podání Dramatického souboru SPŠE Pardubice (Historická klubovna Evropského spolkového domu, Pern. náměstí)

15. 6. 10.00 – 15.00 To je krásy na světě – zahradní slavnost (MŠ Korálek, Rumunská ulice)

15. 6. – 17. 6., 8.00 – 16:00 Čáry máry po papíře, hrajeme si na malíře – výstava výtvarných prací, výstava výrobků výtvarného kroužku (areál MŠ Pardubice, nábř. Závodu Míru 1961)

15. 6. – 26. 6. Zahrada/ Pěstuj prostor – výstava ZUŠ Pardubice – Polabiny (Výstavní prostor Mázhaus)

15. 6. – 30. 6. Pardubice očima klientů stacionáře MIREA II – výstava koláží, vernisáž 15. 6. v 10.30 (Pardubanda, Machoňova pasáž)

16. 6., 10.00 TCS Rošťáci – před budovou ZŠ Npor. Eliáše 344, Polabiny III)

16. 6. Malujeme se skřítky (14.00), Zpíváme si pro radost (15.15) (MŠ Pospíšilovo náměstí, Pardubice)

16. 6., 16.30 – 18.00 Taneční Country Klub Virginia – Country v zrcadle (Dům techniky)

16. 6., 19.00 Xanada art @ dance studio – taneční seminář (U Suchého Dubu 1083, Pardubice)

17. 6., 20.00 Nat Osborn Band (USA/PL) – energický mix funky, soulu, jazzu, reggae a indie z Brooklynu (Divadlo 29)

17. 6., 10.00 Hudební a taneční vystoupení žáků školy – Sbor flétnistů ZŠ a estetické třídy (prostranství před budovou ZŠ Pardubice-Polabiny, Npor. Eliáše 344)

 

http://kcpardubice.cz/

http://www.pernstejn.cz/

 




Akce

<<
listopad 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
1819
20212223242526
27282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
18.11. 21:00
dnes

Skorojasno
4°C
19.11.
zítra

Polojasno
5°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl