Areál bývalých jatek díky Olympijskému parku ožije

Některá místa Pardubic se během Olympijského parku Pardubice 2016 změní k nepoznání. Tak tomu bude zejména u areálu bývalých jatek a haly ČSTV poblíž Tyršových sadů. Prázdnou plochu po zbouraných objektech vystřídají multifunkční hřiště, zapuštěná trampolína a plochodrážní dráha.

„S demolicí objektů v areálu bývalých jatek se začalo v dubnu letošního roku. Na ploše, kterou tak máme nyní k dispozici, vznikne multifunkční hřiště pro florbal, hokej a hokejbal a vybudována zde bude také plochodrážní dráha. Přes silnici, kde se nachází parkoviště, bude vytvořen atraktivní prostor s hřištěm na beach volejbal,“ přiblížil budoucí podobu areálu Štěpán Vacík z odboru hlavního architekta Magistrátu města Pardubic.

Na místě, kde dříve stála bývalá jatka, zbyla plocha pokrytá štěrkem. Proměna areálu na sportovní hřiště bude navíc zkouškou, zda v této lokalitě lidé chtějí trávit svůj volný čas. „Rozhodli jsme se využít prostor bývalých jatek a přilehlé území po hale ČSTV v rámci Olympijského parku Pardubice 2016, aby nám i veřejnosti ukázaly svůj potenciál z pohledu trávení volného času,“ vysvětlil náměstek primátora zodpovědný za sport Jakub Rychtecký.

Po skončení OPP 2016 zde zůstane opět čistá plocha. Existují však už studie zabývající se otázkou, co by se mohlo na ploše po hale ČSTV a bývalých jatkách nacházet. „V souladu se studií revitalizace Letního stadionu Pardubice od architektů Drobného s Kabrielem zde do budoucna počítáme s veřejným hřištěm s přírodní trávou určenou pro neorganizované volnočasové a sportovní aktivity veřejnosti. Vzniknout by zde měl rovněž objekt šaten s občerstvením a prostor pro letní kino,“ doplnil náměstek Rychtecký.

Co se dalších lokalit OPP 2016 týče, jinde už k takovým proměnám okolí nedojde. V parku Na Špici, na zámku, letním stadionu nebo na koupališti Cihelna vyrostou sportovní stanoviště a stánky a celé město tak ožije sportem. Chybět nebude ani velká fanzóna v parku Na Špici. Návštěvníci odtud budou moci sledovat přímé přenosy z Letních olympijských her v Rio de Janeiru a fandit tak českým sportovcům.

Olympijský park Pardubice 2016 však myslí také na chodce. Z důvodu konání OPP 2016 totiž budou pro řidiče uzavřeny některé ulice. „Omezení platí pro ulice Labská, U Stadionu, U Mlýnů, Na Ležánkách a Na Haldě. Zejména díky úplné uzavírce ulic Labská a U Stadionu tak budou lidé moci projít až k parku Na Špici, aniž by se museli vyhýbat projíždějícím autům,“ dodal Štěpán Vacík.Více informací k Olympijskému parku Pardubice 2016 naleznete na webových stránkách www.olympijskeparky.cz, na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016 nebo na www.pardubice.eu.

Akce

<<
říjen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
17181920
21222324252627
28293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
17.10. 06:00
dnes

Skorojasno
5°C
18.10.
zítra

Oblačno
18°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy