Východočeské divadlo vstoupilo do 107. divadelní sezóny

Do konce letních prázdnin zbývá ještě několik dní, v zákulisí divadla však už panuje čilý ruch. Zaměstnanci pardubického stánku Thálie oficiálně zahájili novou sezónu v úterý 23. srpna, kdy se také začaly zkoušet dvě novinky do repertoáru, které budou mít premiéru v říjnu. Do prostoru Malé scény ve dvoře připravuje režisér Robert Bellan retrokomedii Normální debil a velké jeviště v Městském divadle se dočká nového zpracování Shakespearova Othella v režii Petra Kracika.

V Městském divadle se zároveň zkouší interiérová verze velké výpravné pohádky pro celou rodinu Kráska a zvíře, která 2. září otevře novou divadelní sezónu divákům. Hrubínovo básnické zpracování známého romantického příběhu lásky mělo premiéru už v červnu na Kunětické hoře, kde ho nastudoval režisér Petr Novotný, jenž do titulních rolí obsadil zástupce nejmladší herecké generace pardubického divadla Veroniku Mackovou a Josefa Lásku. Magickou inscenaci s řadou působivých kouzel harmonicky doplňuje scénická hudba a písně skladatele, interpreta a textaře Michala Hrůzy, jehož mohou diváci slyšet nejen v rámci představení, ale také na novém CD, které spatřilo světlo světa při příležitosti slavnostní premiéry. „Při psaní hudby do Krásky a zvířete jsem vycházel hned z prvních pocitů po přečtení Hrubínova textu, který je tak nádherný a silný, že inspirace přicházely okamžitě, bylo to velmi emocionální,“ prozradil před premiérou Michal Hrůza.

V nadcházející sezóně pak divadlo vedle již zmiňovaného komediálního deníku o dospívání v socialismu a proslulého strhujícího příběhu vášně uvede  divadelní zpracování slavné Formanovy filmové komedie Hoří, má panenko!, grotesku o přepracovaném manželském páru Živý obraz, americký muzikál Kiss me, Kate, hru o jinakosti a xenofobii v nás Lovecké scény z Dolního Bavorska, konverzační komedii o úskalích manželství Třikrát život a hru Rasputin o známém ruském mystikovi.

Kromě řádných repertoárových inscenací divadlo nabídne i čtyři jednorázové premiéry malých inscenačních projektů v rámci cyklu scénických čtení INprojekty. První z nich diváci uvidí 24. října na Malé scéně ve dvoře, kde režisérka Alžběta Burianová představí mrazivě současnou hru o uprchlické krizi LIVING DEAD aneb Monsters of Reality z pera dánského dramatika a režiséra Christiana Lollikeho.

Akce

<<
září 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
15
16171819202122
23242526272829
30
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
15.9. 11:00
dnes

Skorojasno
18°C
16.9.
zítra

22°C / 14°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy