Východočeské divadlo vstoupilo do 107. divadelní sezóny

Do konce letních prázdnin zbývá ještě několik dní, v zákulisí divadla však už panuje čilý ruch. Zaměstnanci pardubického stánku Thálie oficiálně zahájili novou sezónu v úterý 23. srpna, kdy se také začaly zkoušet dvě novinky do repertoáru, které budou mít premiéru v říjnu. Do prostoru Malé scény ve dvoře připravuje režisér Robert Bellan retrokomedii Normální debil a velké jeviště v Městském divadle se dočká nového zpracování Shakespearova Othella v režii Petra Kracika.

V Městském divadle se zároveň zkouší interiérová verze velké výpravné pohádky pro celou rodinu Kráska a zvíře, která 2. září otevře novou divadelní sezónu divákům. Hrubínovo básnické zpracování známého romantického příběhu lásky mělo premiéru už v červnu na Kunětické hoře, kde ho nastudoval režisér Petr Novotný, jenž do titulních rolí obsadil zástupce nejmladší herecké generace pardubického divadla Veroniku Mackovou a Josefa Lásku. Magickou inscenaci s řadou působivých kouzel harmonicky doplňuje scénická hudba a písně skladatele, interpreta a textaře Michala Hrůzy, jehož mohou diváci slyšet nejen v rámci představení, ale také na novém CD, které spatřilo světlo světa při příležitosti slavnostní premiéry. „Při psaní hudby do Krásky a zvířete jsem vycházel hned z prvních pocitů po přečtení Hrubínova textu, který je tak nádherný a silný, že inspirace přicházely okamžitě, bylo to velmi emocionální,“ prozradil před premiérou Michal Hrůza.

V nadcházející sezóně pak divadlo vedle již zmiňovaného komediálního deníku o dospívání v socialismu a proslulého strhujícího příběhu vášně uvede  divadelní zpracování slavné Formanovy filmové komedie Hoří, má panenko!, grotesku o přepracovaném manželském páru Živý obraz, americký muzikál Kiss me, Kate, hru o jinakosti a xenofobii v nás Lovecké scény z Dolního Bavorska, konverzační komedii o úskalích manželství Třikrát život a hru Rasputin o známém ruském mystikovi.

Kromě řádných repertoárových inscenací divadlo nabídne i čtyři jednorázové premiéry malých inscenačních projektů v rámci cyklu scénických čtení INprojekty. První z nich diváci uvidí 24. října na Malé scéně ve dvoře, kde režisérka Alžběta Burianová představí mrazivě současnou hru o uprchlické krizi LIVING DEAD aneb Monsters of Reality z pera dánského dramatika a režiséra Christiana Lollikeho.

Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
11.12. 19:00
dnes

Skorojasno
1°C
12.12.
zítra

Oblačno
2°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy