Výstava Koně v akci bude mít letos hned tři předehry

Letošní výstava Koně v akci dosáhla plnoletosti a své výročí oslavuje opravdu velkolepě. Pořadatelé v rámci 18. ročníku výstavy připravili nabitý a rozmanitý program, jehož podtitulem jsou KONĚ A SPORT. V Pardubicích bude k vidění hned několik finálových závodů, šampionátů a soutěží, ale také několik novinek a pardubických premiér.

Brány závodiště se výstavě KONĚ V AKCI otevřou v sobotu 3. září a opět se uzavřou až v neděli 4. září v podvečer. Ovšem malá ochutnávka víkendového programu bude připravena už v pátek 2. září, kde se účastníci výstavy vydají na průvod městem, který v 16 hodin zakončí vystoupením na Pernštýnském náměstí. Současně na závodišti zahájí finále mladých koní v soutěžích všestrannosti a Mistrovství ČR haflingů v sedlových soutěžích.

Samotná výstava na pardubickém závodišti nabídne program pro všechny věkové i zájmové skupiny. Areál závodiště se návštěvníkům otevře v sobotu v 9 hodin ráno, kdy zahájí například parkur minikoní, chovatelské přehlídky a od 10 hodin i Indiánské městečko a dětská stanoviště.

 

Hlavní program začíná před tribunami ve 14 hodin slavnostním průvodem, ve kterém budou k vidění snad všichni účastníci výstavy. Připraven je rej kočárů, ukázky koňského pola, pony games, show fríských koní nebo noriků, své umění předvedou i dámy v sedle kladrubských koní a chybět nebude ani fríský valach Pieter van Diphoorn, který je nejen častým účastníkem různých show, ale tak filmovým „hercem“.

Pardubickou premiérou bude vystoupení českého „zaříkávače koní“ Miloslava Simandla. S koňmi pracuje v naprosté volnosti, jeho koně si umí na povel lehnout, zvednout nohu, vzpínat se, couvat, uklonit se, sednout si, dát nohu na Miloslavovo rameno, španělský krok nebo vrchol drezúry - cvik zvaný Piaffe – klusání na místě. Vrcholem vystoupení je bezpochyby skok všech koní ve volnosti, při kterém na koních stojí. A především umí přimět bitého či týraného koně, aby mu důvěřoval. Bez biče a násilí dokáže koně, kterým lidé ublížili, nebo týrané koně naučit znovu důvěře a poslušnosti.

Odpolední program bude pokračovat až do 16 hodin, kdy bude zakončen soutěží chladnokrevných siláků v těžkém tahu.

 

Neděle bude podobná, jen s tím rozdílem, že hlavní program začne už ve 12 hodin. Jeho součástí bude mimo jiné karneval masek na koních, ukázka výcviku policejních koní a také hned několik show – například v programu Hrátky s čertem se představí shirský hřebec, předvedou se westernoví koně při závodu mezi barely nebo závodu kolem tyčí, chybět nebudou ukázky čtverylky, drezury či skokanských dovedností malých i velkých koní.

Diváci uvidí také ukázky práce klusáků, práce na dvou lonžích a také neuvěřitelně adrenalinovou kozáckou jízdu. Svou práci s koňmi v absolutní volnosti znovu předvede Miloslav Simandl. Nedělní program ukončí dostihy všech různých plemen, úplnou tečku udělá v 17 hodin dostih chladnokrevných koní o Pohár ředitele závodiště.

Samozřejmě po celý den „poběží“ doprovodný program s přehlídkami, indiánským městečkem, dětskými stanovišti apod.

 

Součástí programu jsou také výstavy, například obrazů Emila Kotrby na tribuně D nebo fotografií k poctě vítěze Velké pardubické nazvané Miloš Svoboda a ti druzí v prostorách Tiskového střediska. V sobotu budou před tribunou A vyhlášeny výsledky soutěže MLS Pardubického kraje, v neděli se tu budou slavit Dožínky.

 

Kompletní verze programu je ke stažení na www.pardubice-racecourse.cz/kone-v-akci.

Vstupné je 90 korun, zlevněné vstupenky pro studenty a seniory nad 65 let stojí 50 korun. Děti do 140 cm mají vstup zdarma.

 

Při dopravě na závodiště je stále potřeba počítat s dopravní uzavírkou křižovatky Trojice. Další informace na www.pardubice-racecourse.cz/kratke-zpravy-ze-zavodiste/dopravni-uzavirka.

 

 

Akce

<<
duben 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
192021
22232425262728
2930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.4. 22:00
dnes

Skorojasno
10°C
20.4.
zítra

Jasno
21°C / 8°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy