DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ 2016

Neděle 11. září v Pardubicích potěší všechny milovníky památek. V tento den se totiž uskuteční další ročník Dnů evropského dědictví (EHD), při nichž se v Pardubicích již počtrnácté návštěvníkům otvírají historické objekty, včetně těch, které jsou běžně nepřístupné.
Zpřístupněno bude rekordních 19 historických cílů, mezi kterými nebudou chybět tradičně zpřístupňované objekty pardubické radnice, Zelené brány, kostelů, zámku či židovského hřbitova, návštěvníkům bude též umožněn vstup do Zámečku Pardubice – tzv. Larischovy vily, do katakomb kostela Zvěstování Panny Marie či na zvonici u kostela sv. Bartoloměje, pro malé i větší zájemce připravila Východočeská galerie v Pardubicích a Galerie města Pardubic s NPÚ zajímavé výtvarné dílny. Premiérově bude v rámci akce zpřístupněna i budova pardubické sokolovny, kde jsou připraveny komentované prohlídky nebo kostelík sv. jiljí v Pardubičkách. Nenechte si ujít ani možnost prohlídky pivovaru, krajské knihovny, okresního archivu, historické budovy Univerzity Pardubice na nám. Čs. Legií či posezení na lavičce Václava Havla v univerzitním kampusu. Návštěvníci nepřijdou ani o oblíbenou součást programu v podobě procházky městskou památkovou rezervací s historikem Františkem Šebkem, s tím se můžete setkat i na přednášce o Karlu IV. v kostele Zvěstování Panny Marie. K akci se jako tradičně připojilo i Východočeské divadlo, zde se ale oblíbený Den otevřených dveří koná již v sobotu, tak šanci prohlédnout si zákulisí divadla nepropásněte!

Pro velké návštěvníky je připravena možnost si na nedělní cestu po pardubických památkách bezplatně vypůjčit růžová REKOLA, myslelo se i na malé návštěvníky, pro které jsou zdarma připraveny k vypůjčení REKOLOBĚŽKY, a to ve dvou infopointech umístěných u Zelené brány a před budovou nádraží.
A pozor! I v letošním roce je pro vás připravena soutěž. Tentokrát má vůni kávy - pro prvních 60 návštěvníků akce, kteří nasbírají minimálně 10 razítek do hrací karty, je připravena káva zdarma!
Bližší informace s přesným programem naleznou zájemci na programových skládačkách EHD, které budou k dispozici v Turistickém informačním centru či na zpřístupněných památkách, nebo na webu www.ehd.cz či www.pardubice.eu.

Dokumenty

Akce

<<
červenec 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.7. 11:00
dnes

Zataženo
15°C
17.7.
zítra

Oblačno
24°C / 12°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy