Pardubice založí destinační společnost

Turistická oblast (TO) Pardubicko bude mít od nového roku svou destinační společnost. Zástupci města Pardubic se včera sešli se členy Místních akčních skupin (MAS), aby společně projednali otázku organizačního uspořádání v rámci rozvoje Turistické oblasti Pardubicko. Ta by měla napomoci lepší koordinaci aktivit na podporu marketingu a cestovního ruchu a stanovit postupy pro lepší vzájemnou spolupráci MAS a města.

„Koordinace aktivit byla doposud na Pardubicku nahodilá. Je proto nutné nastavit pro složky podílející se na rozvoji lokálního cestovního ruchu jasnou hierarchii a vytvořit postupy, které zajistí lepší spolupráci v území. Proto plánujeme založit organizaci cestovního ruchu, která zastřeší Turistickou oblast Pardubicko. Obce chceme do této organizace začlenit prostřednictvím Místních akčních skupin, nikoliv samostatně, aby se organizační struktury nepřekrývaly a nevznikaly nesystematické vazby. Tímto krokem naplňujeme jeden z cílů Koncepce cestovního ruchu, kterou schválilo zastupitelstvo města,“ uvádí náměstek primátora pro kulturu a cestovní ruch Jakub Rychtecký, podle kterého je třeba se na oblast Pardubicka z hlediska cestovního ruchu dívat jako na celek.

Podle náměstka se tak externí organizace v podobě destinační společnosti stane jasně definovaným partnerem pro všechny aktéry v oblasti cestovního ruchu. „Vzniká tak přehlednější situace pro podnikatele a provozovatele atraktivit. Externí organizace navíc může být příjemcem grantů a dotací. Nový systém prosazovaný Ministerstvem pro místní rozvoj nahrává oblastem, které mají vlastní organizaci cestovního ruchu, příspěvky od státu a kraje jdou totiž organizacím, nikoliv obcím,“ dodává Jakub Rychtecký.

TO Pardubicko by měla být řízena projektově, přičemž členy projektového týmu budou tvořit jak zástupci města a MAS, tak i odborníci v oblasti práva, ekonomie a cestovního ruchu. Potenciál této spolupráce se navíc již prokázal při realizaci projektu Olympijského parku Pardubice 2016, který do Pardubic dokázal přilákat přes 60 procent návštěvníků z okolních měst. „Olympijský park Pardubice 2016 byl důkazem, že pokud se na něčem cíleně spolupracuje, tak to má smysl a funguje to. Společně jsme na včerejším setkání vyhodnotili například Festival chutí, vůní a řemesel, který se jako součást programu olympijského parku konal na pardubickém zámku. Tato akce měla úžasný ohlas a jen nám dokázala, jak je koordinace v cestovním ruchu důležitá,“ podotýká náměstek.

Jako nezbytnou spolupráci vnímají také jednotliví zástupci MAS. „Pardubice jsou dominantní město, které si sice v mnoha ohledech vystačí samo, ale ne vždy tomu tak je. Především v oblasti cestovního ruchu a lokální ekonomiky je oboustranně výhodné, aby město a okolní venkov provázaly své aktivity. Základním problémem je neexistence systému efektivního propojení informací mezi aktéry. Všechny subjekty, jak město, tak MAS disponují zkušenostmi a aktivitami v oblasti řízení marketingu cestovního ruchu a mají všechny předpoklady být spoluzakladateli TO Pardubicko,“ uvádí manažerka venkovských regionů Kateřina Korejtková s tím, že iniciativu města velmi vítá.

 

Akce

<<
duben 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
19202122
23242526272829
30
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.4. 11:00
dnes

Skorojasno
18°C
20.4.
zítra

Skorojasno
24°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy