Průvodce městem Český Krumlov i pro handicapované

Hlavním smyslem projektu je zmapování dostupnosti turisticky zajímavých objektů v Českém Krumlově a předložit pohybově handicapovaným návštěvníkům soubor specializovaných informací v elektronické i tištěné podobě.

Kiwanis Klub Český Krumlov www.kiwanis.ckrumlov.cz je součástí celosvětové sítě Kiwanis International, který je jedním ze tří největších mezinárodních klubů na světě. Je to servisní klubová organizace sdružující muže i ženy, kteří prostřednictvím vlastních humanitárních projektů pomáhají převážně dětem a mladým lidem. Jedním z realizovaných projektů Kiwanis klubu Český Krumlov je i projekt „Handicap“, navazující na projekt Jihočeské centrály cestovního ruchu, průvodce Jihočeským krajem „Cestujeme… i s handicapem“, který vyšel v prosinci 2002.

Realizační tým projektu se rozhodl, že doplní dosud nashromážděné údaje o možnostech návštěvy turisticky zajímavých objektů handicapovanými turisty (zdravotně postiženými, seniory a rodiči s malými dětmi) doplnit a umístit i na internetové stránky OIS (Oficiální informační systém) Českého Krumlova www.ckrumlov.cz.

Byla zřízena specializovaná internetová adresa v rámci OIS www.ckrumlov.cz/handicap, kde byly nashromážděné údaje umístěny ve formě tématicky členěného seznamu objektů: legenda, informační servis, kulturní památky, muzea a galerie, kulturní zařízení, ubytovací zařízení, stravovací zařízení, sportovní zařízení, WC, telefonní automaty, bankomaty, banky a pošty, zdravotnická zařízení a lékárny, doprava, vyhrazená parkoviště, supermarkety, Internet, policie, vše s ikonami, adresou, e-mailovým kontaktem, internetovými odkazy a telefonním číslem.

Tištěný „Průvodce Českým Krumlovem i pro handicapované“ vytištěný nákladu 7500 ks, zvlášť v české, anglické a německé mutaci, je oboustranný celobarevný skládaný průvodce formátu 64 x 46 cm. Obsahuje specializovaného průvodce šesti turisticky nejzajímavějšími prohlídkovými trasami pro návštěvníky na invalidním vozíku s 22 fotografiemi, dále 3 mapy s legendou s vyznačenými trasami se specializovanými ikonami turistické infrastruktury a informacemi o geografické členitosti terénu a konečně tématicky členěný seznam objektů s jejich ikonografickým popisem, adresou a telefonním číslem. Budoucnost projektu: Využití shromážděných informací při odstraňování architektonických bariér v oblasti turismu, průběžná aktualizace projektu a rozšíření spektra jazykových mutací, doplnění informací o přístupnosti turisticky zajímavých objektů v českokrumlovském regionu.

Distribuce průvodce bude probíhat bezplatně – cílená, konkrétním zájemcům z řad handicapovaných návštěvníků s možností přispět na konto klubu Kiwanis – na aktualizované vydání publikace 2004/2005. Číslo konta: www.kiwanis.ckrumlov.cz.

Radomír Přibyl, spoluautor projektu, Ing. Tibor Horváth – prezident Kiwanis Klubu Český Krumlov – nositel projektu

zdroj: Oficiální informační systém Českého Krumlova

Akce

<<
říjen 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.10. 02:00
dnes

Skorojasno
15°C
17.10.
zítra

Jasno
20°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy