Festival Francouzský podzim 2016: 1. - 16. 11. 2016

Program

 

Šarivary - Koncert moderních francouzských šansonů - 1.11.2016 - 19:00 - Zámek Pardubice

Dovolujeme si vás pozvat na čtvrtý ročník Festivalu francouzský podzim v Pardubicích. Tento rok bude na festivalu vystupovat francouzská skupina Šarivary. Vystoupení čtyřčlenného francouzsko-švédského uskupení je známé především pro ambientní a humorné pojetí hudby.  Nechte se unést úžasnou kombinací  francouzkého  jazzu a swingu, který pochází z jižní části Francie. Máte chuť se zasmát, tancovat či zpívat? Přestaňte snít a přijďte na zahájení Festivalu francouzského podzimu. Lístky jsou k dispozici ve Francouzské alianci v Pardubicích - počet míst je limitován

Cena: členové Francouzské aliance v Pardubicích 180 Kč / nečlenové 200 Kč.

 

UN/JEDEN - 2.11.2016 - 20:00 - Divadlo 29

UN/JEDEN je francouzsko-český projekt skupiny tYhle. Jedná se o sólo představení tanečníka, který reaguje na prostor a struktury na scéně a nechává se jimi ovlivňovat. Jeho pohyby a proces dramaturgie představení jsou tvořeny v prostoru a zároveň na něm závislé. UN/JEDEN je ztvárněn talentovaným tanečníkem současnosti Florentem Golfierem, který studoval brněnskou JAMU a múzická umění na Univerzitě Nancy 2. Sólo představení UN/JEDEN zachycuje konfrontaci materiálních a duchovních hodnot jedince. Tanečník naráží na překážky. Systém vytváří linie, ze kterých se tanečník snaží vymanit. Snaží se posunout vpřed, najít svou cestu, své naplnění, stejně jako v životě. Tento projekt je první scénickou tvorbou Marie Gourdain, který vznikl při psaní její diplomové práce na Národní škole dekorativního umění v Paříži. UN/JEDEN je projekt mladých Evropanů, do kterého se promítá jejich multikulturalita a který je otevřen všem bez kulturních či jazykových bariér. Představení ovlivněné francouzskou scénou, hrané na české scéně, vytváří spojení mezi oběma zeměmi.

 

Karavan 10 slov , , Miláček z Wambua'' - 4.11.2016 - 19:00 - Divadlo Exil

Karavan 10 slov je francouzský mezinárodní projekt, který porovnává kulturu jazykové odlišnosti jednotlivých zemí. Představení Miláček z Wambua je inspirováno námětem knihy “ll nous faut de noveaux noms” od NoViolet Bulawayo, která se také podílela na vytvoření tohoto jedinečného projektu. Projekt Karavan 10 slov se každý rok zaměří na 10 slov. Následně vybízí publikum k debatě  nad vytvořením definice daných slov, které jsou poté ztvárněny umělecky. Může se jednat o divadelní představení, esej, báseň či obrázek. Všichni účastnící se mohou umělecky vyjádřit, jakýmkoliv způsobem. Karavan 10 slov je živé frankofonní  představení, jež se odehrává po celém světě. Kvůli své jednoduchosti a důmyslnému přístupu představuje  jedinečnou příležitost, jak porozumět jazykovým rozdílům mezi kulturami. Jazyk představuje jedinečný prvek, který spojuje všechny kultury napříč kontinenty. Protagonisté se řídí motem, že “neexistuje lepší metoda, než metoda hrou.” A proto se i Vy přijďte pobavit s námi! oto představení je součástí 4. ročníku Festivalu francouzský podzim, na který Vás srdečně zveme a kde pro Vás chystáme širokou paletu nejrůznějších kultur v uměleckém podání.

Některá jména uvidíme letos prvně:

Petr Janda  spolu s Martinou Bohatou jsou stabilní členové uskupení Karavan 10 slov a autoři scénáře

Rufina Bazlova -umělkyně a herečka

Yevgenyi Rozhko -  filmařka, která se zabývá vývojem divadla, tento rok bude poprvé v roli herečky

Dáša Kotorová et Zuzana Matlasová –  herečky

Ondřej Baumrukr - bravurní komik s dlouholetou praxí

Blanka Luňáková et Jacques Joseph - výprava,  režie

 

Cena: 120 Kč členové Francouzské aliance v Pardubicích  / nečlenové 140 Kč

 

HUMAN - 7.11.2016 - 18:30 - Cinestar

Jsem jeden člověk mezi 7 miliardami ostatních. Již 40 let fotografuji naši planetu a lidskou odlišnost a mám pocit, že lidstvo se neposouvá. Stále nedokážeme žít spolu. Proč? Odpověď jsem nehledal ve statistikách ani v analýzách, nýbrž v člověku.

Yann Arthus-Bertrand, slavný francouzský fotograf, zakladatel nadace GoodPlanet.

 

Příběh o slůněti Babarovi - 8.11.2016 - 9:00 & 10:30 - Divadlo 29

Povídka od Cécile Brunhoffové  o slůněti Babarovi  byla již v roce 1931 poprvé vyprávěna jejím dětem. Povídka původně byla vytvořena pouze pro její vlastní děti. Avšak netrvalo dlouho a příběh byl sepsán jejím manželem Jeanem, který ho nechal vydat. Babar je malé africké slůně, které je pronásledováno lovci hluboko v afrických lesích. Při svém útěku se Babar zatoulá do malé vesnice, kde objeví všemožné vynálezy z lidské řiše. Obohacen o vědomosti lidí se  Babar vrací zpět do své sloní říše a stane se králem všech slonů.

 

Zdeněk Dašek - Komentovaná prohlídka děl umělce - 9.11.2016 - 10:00 - Dům u Jonáše

Komentovaná prohlídka děl umělce 9. listopadu od 10,00 hod.
Přijďte odhalit kouzlo pláten Zdeňka Daška, pardubického umělce, který po emigraci prožil značnou část svého života ve Francii. Výstava se uskutečňuje díky velkorysosti paní Christine Dašek. Zdeněk Dašek vystavoval např. v Paříži, Miláně, Curychu, nebo New Yorku. Podívejte se nejen na pardubická zákoutí skrze plátna pana Daška.

Cena: 20 Kč pro seniory, studenty a členy AF/40 Kč pro ostatní, k zakoupení v Domě u Jonáše před začátkem prohlídky.

 

Degustace francouzských vín – Víno Hruška - 9.11.2016 - 18:30 - Francouzská aliance v Pardubicích

Ochutnávání dobrého vína: jak lépe oslavovat francouzskou kulturu? Víno Hruška vás zve na lahodnou smyslnou cestu, na setkání s nejlepšími francouzskými víny. Milovníci červeného, bílého, očekáváme vás v hojném počtu na objevování těchto lahodných nápojů.

Cena: členové Francouzské aliance v Pardubicích 200 Kč / nečlenové 230 Kč Rezervace a poplatek do 7. listopadu: af@afpardubice.com

 

Výstava 1336 km - 10.11.2016 - 18:30 - Klub 29

Výstava fotografií – Tunisko pohledem mladých studentů FAMU za podpory Velvyslanectví Tuniska. Vernisáž 10. listopadu v 18 hodin 30 minut, po které následuje Káva po francouzsku. 1336 km - vzdálenost, jakou ve čtyřech džípech v květnu 2015 ujela desítka studentů Katedry fotografie FAMU napříč Tuniskem, od jižních hornatých oblastí přes poušť až k antickým městům na severu země. Studenti cestu ztvárnili pomocí celé škály technik, jakými jsou barevná a černobílá fotografie, fotografie na skle, ušlechtilé tisky, deníkové záznamy či video. 

Jste srdečně zváni, abyste si přišli prohlédnout tyto snímky a procestovali tak během výstavy Tunisko.

Po vernisáži bude následovat Káva po francouzsku, během které proběhne diskuze. Můžete se těšit i na kvíz o Tunisku o ceny!

 

Voňavý workshop - 11.11.2016 - 14:00 - 15:00 - 17:00 - Kavárna Tvoje Dílna

Voňavý workshop v kavárně „Tvoje dílna“ nabídne účastníkům možnost vyrobit si originální bylinkové pytlíky ve francouzském stylu. Zájemci se budou moci látkové pytlíky zdobit razítky, textilními barvami či krajkou a plnit voňavými bylinkami (levandule, mateřídouška, meduňka).

Bylinkové pytlíky-  Zdobení připravených látkových sáčků razítky, textilními barvami, krajkou  -  Plnění voňavými bylinkami (levandule/meduňka/mateřídouška)  -  Zdobení stužkou -  Každý účastník si odnese 3 výrobky

Časový rozpisDélka trvání pro 1 skupinu = 1 hodina Kapacita 1 skupiny = 8 osob  - Rozdělení skupin: 14:00 – 15:00, 15:30 – 16:30, 17:00 – 18:00

Zajištění občerstvení v rozsahu: Káva, čaj, limonáda, zákusek pro každého účastníka

Registrace nutná do 9. 11. na emailu: eu@ipardubice.cz

 

Benjamin Piat & Richard Pauvert - Francouzský koncert - 15.11.2016 - 19:00 - Zoltan Original Bar

Přijďte se podívat na show jedinečného francouzského hudební dua, které vám představí repertoár, který je silně ovlivněn jejich láskou k hudbě a cestování. Nechte se unášet jejich hudbou a přijďte si zatančit. Benajamin Piat, za doprovodu svého kolegy Richarda Pauverta, představí publiku swing a jazz, jež zaujmou především svou originalitou, která pramení z dlouholeté zkušenosti  ze spolupráce s největšími francouzskými muzikanty a také z jejich dobrodružných cest. Přijďte si zatančit na vlnách jazzu a swingu!

 

Tematický večer – Tajemství zámku ve Versailles - 16.11.2016 - 18:30 - Francouzská aliance v Pardubicích

Zámek ve Versailles, symbolický palác králů Francie, okouzluje svou krásou a rozlehlostí svých zahrad. Co ale doopravdy víme o zámku ve Versailles? Poslední večer festivalu Francouzský podzim společně odhalíme tajemství tohoto tajuplného místa! O občerstvení a chuťovky bude postaráno. Poté následuje kvíz o ceny!

Cena: členové Francouzské aliance v Pardubicích 120 Kč / nečlenové 140 Kč Rezervace v Alianci do 14. listopadu.

Akce

<<
listopad 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
1819
20212223242526
27282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
18.11. 21:00
dnes

Skorojasno
4°C
19.11.
zítra

Polojasno
5°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl