Rozsvícení vánočního stromu spojené s žehnáním nové vlajky města Lázně Bohdaneč

Město Lázně Bohdaneč ve spolupráci s Městsko-lázeňským informačním centrem si Vás dovolují pozvat na tradiční rozsvícení vánočního stromu před radnicí spojené s žehnáním nové městské vlajky, které se uskuteční ve čtvrtek 1. prosince 2016 od 16 hodin.

Již od dopoledních hodin bude na Masarykově náměstí dělat radost malým i velkým betlém se živými zvířaty. Po obědě budou na náměstí otevřeny adventní trhy. Ve stylových stáncích mohou návštěvníci zakoupit řemeslné výrobky a různé dobroty. Vánoční atmosféru podtrhne svým vystoupením žesťový kvartet Historicus, vystoupení žáků místní základní školy, ale také osvětlená budova radnice.

Nová vlajka byla městu Lázně Bohdaneč udělena předsedou Poslanecké sněmovny PČR 22. června letošního roku. Výroba slavnostní vyšívané vlajky a městského znaku trvala bezmála 3 měsíce a zadána byla rodinné firmě Velebný & Fam z Ústí nad Orlicí.

„Oba městské symboly jsou vyrobeny typem výšivky, kterému se říká malba jehlou. Ta je typická stínováním motivů a provádí se stejným způsobem, jako když se maluje. Motiv tudíž můžeme podšít tmavším odstínem hedvábí a převyšít jej světlejším, čímž získáme další odstín, a naopak. Pro výrobu bylo použito umělé hedvábí a metalické nitě ve zlaté barvě, na ruční dozdobení pak zlaté frizé, což je silný vyšívací materiál sestávající z několika jádrových, hedvábných nití ovinutých jemnou zlatou fólií,“ uvedl Zdeněk Velebný, jednatel firmy.

Vyšívaný znak i vlajka budou po slavnostním aktu žehnání umístěny v obnoveném foyer historické budovy radnice, kde bude při této příležitosti otevřena stálá výstava s exponáty z Východečeského muzea v Pardubicích a Státního okresního archivu Pardubice. Čtyři stolové vitríny doplní panely s důležitými historickými momenty města. Autorem nápaditých kreseb je David Škodný.

V pondělí 5. prosince proběhne u vánočního stromu před radnicí pravidelné setkání čertů, Mikulášů a andělů.

Akce

<<
červenec 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.7. 11:00
dnes

Zataženo
15°C
17.7.
zítra

Oblačno
24°C / 12°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy