Kam za přírodou? Do knihovny!

Návštěvníci Krajské knihovny v Pardubicích mají od úterý 10. 1. 2017 možnost zhlédnout výstavu fotografií Jiřího Víta. Autor se zaměřil výhradně na zachycení přírody, což je jeho dlouholetou zálibou, a tato skutečnost se odráží také v samotném názvu výstavy – Podmanivá příroda.

Výstava fotografií, jež nabídne například pohledy na krajiny či detaily života v přírodě prostřednictvím makrofotografií, bude v přízemí knihovny slavnostně zahájena vernisáží 10. 1. 2017 od 16 hodin. O kulturní doprovod se postará netradiční rytmický recitál v podání Pavla WP a Pavla Há.

Dlouholetý pracovník katedry výtvarné kultury Univerzity Hradec Králové Dr. Ivo Janza zhodnotil fotografie Jiřího Víta takto: "Na první pohled je patrné, že tvorba Jiřího Víta je výzvou k ocenění prostých věcí a k soustředěnému vidění světa prostřednictvím detailu. Zároveň jsou tu velkoformátové fotografie – prostor k vidění zblízka, prostor bez horizontu. Mnohdy jde o skutečnost nejenom na dosah, ale téměř na dotek. Divák je tak bezděčně vtahován do fotografického celku, účastní se fotografického děje a vstupuje do něho svými představami a interpretacemi.“

Výstava Podmanivá příroda bude v prostorách knihovny k vidění do 14. února 2017.

Dokumenty

Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
11.12. 11:00
dnes

Skorojasno
4°C
12.12.
zítra

Zataženo
9°C / 7°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl