V prosinci naposledy uvidíte tři inscenace Divadla Exil

Svou derniéru má za sebou hořkosladký příběh Dveře aneb Pane, vy jste náhoda. V sobotu 3. prosince diváci naposledy viděli, že jsou věci, které ani zamčené dveře nezastaví.

Mladá dcera, nerudná matka, co už všechno ve svém životě vzdala a cizí muž hledající na prahu neznámých dveří naději. Představení, ve kterém se v hlavních rolích objevili Věra Pojmanová a Radek Navrátil, hrálo naše divadlo čtyři roky. V roli dcery Veroniky se zpočátku objevila Tereza Bačkorová. Později její roli převzala Dana Odvodyová.

Své sbohem má před sebou také drama Krajní meze. Tři ženy pod jednou střechou. Dvě odejdou do práce. Třetí zůstává sama doma. Přichází muž, který má v úmyslu tuto ženu znásilnit. Ta se ale ubrání. Zavře útočníka do krbu. Co teď? Zavolat policii nebo vzít spravedlnost do svých rukou?

Autor William Mastrosimone Krajní meze napsal inspirován skutečnou událostí. Sledoval statistiky. V osmdesátých letech byla v USA každá třetí žena po osmnáctém roce života alespoň jednou sexuálně napadena. A naprostá většina pachatelů byla zproštěna viny pro nedostatek důkazů.

Divadlo Exil uvedlo inscenaci letos v březnu na Krajské postupové přehlídce amatérského činoherního a hudebního divadla. Porota udělila doporučení na národní přehlídku, cenu Otu Skokanovi in memoriam za režii této hry,  Janě Tiché za roli Marjorie a Aleši Dvořákovi za roli Raula. Krajní meze uvedeme naposledy v sobotu 10. prosince od sedmi večer.

Další loučení má před sebou komedie Postelová fraška. Ta vám dá nahlédnout do tří ložnic a do životů čtyř partnerských dvojic. Hra anglického dramatika Alana Ayckbourna spolehlivě rozesměje každého, kdo okusil partnerské soužití. Postelová fraška se odehrává během jednoho večera a rána. A ukáže hodně rušnou noc. Derniéra bude zároveň Vánoční show. Takže se můžete těšit na přidané vánoční situace, punč a cukroví. Zapište si datum 17. prosince od sedmi večer.

Kateřina Prouzová
Divadlo Exil
tel. 605 251 596
posta@divadloexil.cz
www.divadloexil.cz

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 01:00
dnes

Skorojasno
12°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl