Pardubice podpoří Den dětské onkologie, radnice se rozsvítí do zlata

Pardubice se v sobotu 18. února v rámci Dne dětské onkologie zapojí do osvětové akce „Rozsviťme do zlata“, která je součástí světové akce Light it up hope, light it up gold. Pardubická radnice na Pernštýnském náměstí bude nasvícena zlatou barvou a město tak spolu s řadou dalších měst v republice symbolicky podpoří onkologicky nemocné dětské pacienty. Zlatá barva je od roku 1997 celosvětově barvou dětské onkologie. Akce se v České republice koná třetím rokem, jejím ambasadorem je od začátku herec Jiří Mádl.

„Nasvícení významných budov města nepovažuji za prázdné gesto. Je to výraz pospolitosti, uvědomení si a připomenutí toho, že nemoci, stejně jako neštěstí, nechodí po horách, ale po lidech. Vnímám to jako jakési připomenutí nám všem, že pokud jen trochu můžeme, měli bychom prostřednictvím vybraných důvěryhodných nadací a sbírek přispívat na dobré věci, na pomoc těm, kteří potřebují ve svém boji o život a zdraví pomoci. Všem malým pacientům a jejich rodinám, do jejichž života vstoupila těžká nemoc, přeju hodně síly a trpělivosti,“ řekl k akci „Rozsviťme do zlata“ primátor Pardubic Martin Charvát.

Hlavní program se uskuteční v Praze na náměstí Václava Havla a Václavském náměstí, užít si ho přijdou stovky dětských pacientů a jejich rodin. Den dětské onkologie pořádá rodičovské sdružení Hiama CZ, jehož hlavním cílem je intenzivní a dlouhodobá podpora onkologicky nemocných dětí a jejich rodin. Více informací o akci a možnosti podpory najdete na stránkách sdružení www.dendetskeonkologie.cz

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
26.3.
zítra

Polojasno
8°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy