Mistrovství světa v hokejbale

Hokejbalové mistrovství světa se bude konat od 1. do 10. června v Pardubicích. V České republice se zatím konaly dva světové šampionáty a pokaždé naši reprezentanti vybojovali zlaté medaile. V roce 1998 získali Češi prvenství v Litoměřicích a o jedenáct let později v Plzni. Svěřenci reprezentačního trenéra Drahomíra Kadlece mají v Pardubicích na co navazovat. Mistrovství světa bude probíhat ve dvou halách, v Tipsport aréně  ve velké i malé hale. Celkem se odehraje kolem 90 utkání.

Návštěvníci se rozhodně nebudou nudit. Na každého čeká desetidenní hokejbalový maraton. Do Pardubic přijede 28 týmů z celého světa a těšit se můžete na obhájce titulu ze Slovenska, Kanadu, Finsko, USA, Indii, Švýcarsko, Rakousko a nebudou chybět i exotické státy jako jsou Bermudy a Kajmanské ostrovy. „Na světovém šampionátu se představí i ženy. Naše reprezentantky budou chtít navázat na svůj skvělý výkon z posledního mistrovství světa v Zugu, kde skončily na druhém místě“, uvedl Martin Komárek, předseda Českomoravského svazu hokejbalu, který je pořadatelem turnaje.

Na MS se připravují i oba české výběry mužů i žen. Trenér mužů Drahomír Kadlec chce připravit na šampionát ten nejlepší tým, který bude bojovat o ten nejcennější kov. V jeho širším výběru jsou i hráči HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice Jan Bílý, Lukáš Vlasák, Pavel Kubeš, Luděk Kosina, Ondřej Březina, Petr Filip a David Stárek. Všechny česká utkání bude přenášet ČT sport a očekávají se tisícové návštěvy. Přijeďte podpořit českou reprezentaci:

Konečná nominace české hokejbalové reprezentace na mistrovství světa v Pardubicích 1. – 10. června 2017:

Brankáři: Lukáš Heczko (Imperial Vitamins Martin, Slovensko), Jan Jirotka (HBC ALPIQ Kladno), Jan Šimara (SK Hokejbal Letohrad).

Obránci: Ondřej Benedikt (HBC Plzeň), Michal Dědič, Tomáš Kudela, Jan Pospíšil, Tomáš Rejthar (všichni HBC ALPIQ Kladno), Michal Slanec (SHC Grenchen-Limpachtal, Švýcarsko), Petr Švanda (Elba DDM Ústí nad Labem), Lukáš Vlasák (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice).

Útočníci: Jan Bacovský (HBC Hradec Králové 1988), Dominik Barnošák, Daniel Hnízdil, Martin Špaček, Radim Štěpáník (všichni HBC ALPIQ Kladno), Jan Bílý, Ondřej Březina, Pavel Kubeš (všichni HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Tomáš Fejfar, Martin Kruček, Tomáš Wróbel (všichni HC Kert Park Praha), Ondřej Lux (SK Hokejbal Letohrad), Richard Peschout, Lukáš Soukup (oba Elba DDM Ústí nad Labem).


Ambasadorem mistrovství světa je dlouholetý reprezentant a střelec zlatého gólu ve finálovém utkání proti Indii na MS v Plzni 2009 Petr Novák, který se na domácí světový šampionát těší. „Věřím, že naši kluci vrátí zlato domů“, uvedl Petr Novák.

Mistrovství světa bude nabízet řadu doprovodných akcí.Pardubice budou v průběhu desetidenního šampionátu žít nejen hokejbalem. Na parkovišti u arény vyroste velká fan zóna s dvěma mobilními hřišti, kde budou denně turnaje pro děti a mládež, turnaje pro školy, řada dětských atrakcí, zábavný program, game zóna a také odpolední a večerní kulturní program. Účast přislíbili i známé osobnosti, především hokejisti, kteří si také často zahrají rekreačně hokejbal – Dušan Salfický, Milan Hnilička, Richard Král, Petr Průcha, Jaroslav Kudrna a další.

K velkým světovým sportovním akcím bezesporu patří fanzóny. Otevřena bude od 1. do 10. června 2017 na velkém parkovišti u haly vždy od 9.00 do 24.00 hodin, vstup do ní bude pro fanoušky zdarma! 

Sportovní nadšenci určitě přivítají dvě mobilní hokejbalová hřiště, kde se budou odehrávat každý den hokejbalové turnaje dětí, žen, ale i hokejbalových veteránů, škol a školek. Pořadatelé nezapomněli na velkoprostorové stany s bohatou nabídkou občerstvení nebo na infostánek, kde se fanoušci dozví veškeré informace o městě Pardubice a celém mistrovství.

 Ve fanzóně určitě neopomeňte navštívit fanshop a vybavit se tak do hlediště. Věříme, že na dračku půjdou třeba pletené šály s motivem mistrovství za 220 korun nebo kšiltovky o 40 korun levnější. Své prezentace si připravili i partneři včetně Pardubického kraje nebo statutárního města Pardubice.

Každý večer se mohou fanoušci těšit na koncert kapely z regionu, na kterou naváže DJ na hlavním podiu. Tahákem nejen pro Pardubáky bude vypsaná fiXa, která vystoupí v sobotu 3. června 2017 a jež nazpívala hymnu mistrovství. Děda Mládek Illegal Band vystoupí večer před finálovým dnem, tedy v pátek 9. června 2017.

 Jednotlivé dny budou doplněny dalším zábavným programem, hlavně ty víkendové, tedy 3., 4, a 10. června 2017. Děti se budou moci těšit na atrakce, prezentaci Olympiády dětí a mládeže, klauna Ronalda McDonalda, Madagaskar postavičky a samozřejmě maskota Bendyho. Finálovým dnem provede pardubický rodák a známý moderátor Pavel Cejnar.

Během mistrovství světa budete moci potkat řadu hokejových a hokejbalových osobností, které přislíbily účast: Milan Hnilička, Richard Král, Dušan Salfický, Jaroslav Kudrna a další. Cela fanzóna a Tipsport aeéna bude pokryta WiFi připojením zdarma od společnosti Edera. Ve stanu s občerstvením si budete moci zdarma dobít telefony v chargeboxech

„Přijeďte na 10 dní do Pardubic a nudit se nebudete“, zve David Kantor, člen organizačního výboru. V tomto termínu kromě MS se koná řada velkých akcí, se kterými úzce spolupracujeme, jako je Aviatická pouť, Pernštýnská noc, Super dětský den, Zrcadlo umění nebo Den Pardubického kraje.

Na hokejbalové MS v Pardubicích od 1. do 10. června si můžete zakoupit permanentku za 600 Kč. Denní vstupné stojí 100 Kč. Děti do 120cm mají vstup zdarma.

Informace nejdete na webu a facebooku MS:

Oficiální web MS 2017: www.pardubice2017.com

Oficiální facebook MS 2017: www.facebook.com/pardubice2017

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
25.3.
zítra

Polojasno
9°C / 5°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy