Sportovní park Pardubice

Program Sportovního parku Pardubice je cílen především na děti a příměstské tábory, pořadatelé hodlají oslovit také mateřské a základní školy. Nabídka bude i letos velmi pestrá, z důvodu velkého zájmu klubů rozšiřujeme stanoviště i na pardubický zámek, nové atrakce se snad objeví i na vodě. Od 12. - 20.8. se oblíbený Park Na Špici promění v jedno velké sportoviště. Na 16 stálých a 7 variabilních sportovištích představí  více než šest desítek pardubických sportovních klubů na 50 různých druhů sportu.

Za splnění připravených stanovišť čeká na malé i velké sportovce diplom, pro velké nadšence budou připraveny i medaile za bonusová stanoviště. Ty získají všichni, kteří obejdou stanoviště nejen v parku Na Špici, ale také ta, která se budou nacházet v prostředí zámku. Celý Sportovní park Pardubice zde bude navíc zahájen, a to v pátek večer 11. srpna večerním vystoupením skupiny Sabrage.

Každodenní program parku bude startovat v 9 hodin. Ranní ptáčata však mohou přijít dříve. Součástí SPP bude také ranní rozcvička v podobě programu Vstávejte s parkem, s nímž se návštěvníci budou moci probouzet již od 7:30 hodin. Nebude to však jen o nějakém protažení, ráno budou na programu různé formy cvičení, například kruhový a funkční trénink, port de bras, tabata nebo bosu. Samotná stanoviště se budou uzavírat již v 18 hodin, následovat však bude část Usínejme s parkem. Ta se bude konat každý večer od 19 hodin a určena bude zejména rodičům s dětmi.

Návštěvníci nepřijdou ani o exhibice, autogramiády z řad zástupců zúčastněných klubů, streetbalový turnaj pro veřejnost, americký fotbal, basketbal, karate, judo, capoeiru, basseball či pro Pardubice tradiční inline bruslení. Na pardubickém zámku budou pro změnu připravena minimálně dvě pevná stanoviště. Chybět nebudou i stanoviště netradičních, nových a moderních sportů. Součástí parku tak bude Segway arena nebo Jipast park s atlety.

Řada aktivit bude zaměřena také na seniory formou doplnění prvků na některých stanovištích. Na vybraných stanovištích bude pro seniory připravena alternativa se sníženou náročností, ať si léto v Pardubicích mohou užít opravdu všichni, od dětí po babičky a dědečky. I letos bychom navíc chtěli propojit sport s prezentací poskytovatelů sociálních služeb v našem městě. Veletrh sociálních služeb se bude konat ve středu 16. srpna v prostorách zámku.

Pokud vás zajímá kulturní program, těšit se můžete na již známé akce. O kulturu budou posíleny zejména víkendy, nejen řemesla vám na pardubickém zámku představí Festival chutí, vůní a řemesel, chybět nebude akce Služeb města Pardubic Zažij město a do Ameriky vás přenese festival Friends Fest. O dalším víkendu, 19. a 20. srpna, budou následovat folkový festival Pernštejnská fortuna a III. kvalifikace na Velkou pardubickou. V sobotu 19. srpna se však bude také běhat, takže pokud vám tento sport není cizí, nezapomeňte se zúčastnit Foxconn day.

Ceny hracích karet budou stejné jako loni: 80 Kč (od 17.7.2017 k dostání v Turistickém informačním centru), dotované karty se budou prodávat za 30kč (dotované karty budou k dispozici v měsíci červnu v MŠ a ZŠ za výše uvedenou cenu 30kč); zvýhodněná cena 30 Kč platí také pro aktivní seniory nad 65 let.

Díky této hrací kartě se budou její držitelé moci aktivně zapojit do různých sportovních dispciplín. Hrací karta je časově neomezená a její součástí je QR kód, unikátní číselný kód pro přehled návštěvnosti, klíčenka, tak i mapa areálu parku. Na mapě jsou vyznačena stálá i dočastná stanoviště prezentovaných sportů. Vstup do parku je zcela zdarma.


Program Sportovního parku ke stažení zde.

Akce

<<
červenec 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.7. 11:00
dnes

Zataženo
15°C
17.7.
zítra

Oblačno
24°C / 12°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy