Multi-kulturní týden

 

8. ročník festivalu Multi-kulturní týden tentokrát s podtitulem ,,Svět je náš!

Od 12. do 17. května 2017 bude v Pardubicích opět probíhat festival Multi-kulturní týden plný rozmanitosti. Každý ročník festivalu je spojován s jiným tématem. Tím letošním je trvale udržitelný rozvoj, ekologie, příroda a přístup k nim z pohledu různých kultur.  Cílem festivalu je umožnit obyvatelům města setkání s jejich sousedy, kteří pocházejí z různých koutů naší planety. Z bohatého programu si vyberou všechny věkové kategorie i zájmové skupiny. Organizátoři festivalu, kterými jsou Centrum na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Europe Direct Pardubice, společně s partnery připravili výstavy, vernisáže, tvořivé dílny, přednášky, promítání filmů, diskuze, sportovní klání, hudební, taneční i pěvecká vystoupení a mnoho dalšího. 8. ročník festivalu zahájí oblíbený Multi-kulturní jarmark na Pernštýnském náměstí. A na co dalšího se můžete těšit? Například na Mezinárodní sportovní den, Cestu kolem světa, Piknik v parku či Pestrobarevnou PALETU!

 

 PROGRAM

 

Festival bude oficiálně zahájen 12. 5. 2017 akcí Multi-kulturní jarmark, která proběhne tradičně na Pernštýnském náměstí. Nebudou chybět stánky s ochutnávkou cizokrajných kuchyní, vystoupení ani aktivity pro děti.

 Na jarmark naváže komponovaný večer spolku Ruský domov o původu, historii, vývoji a současném stavu slovanských jazyků. 

 

Festivalový program bude pokračovat v sobotu 13. 5. 2017 Mezinárodním sportovním dnem.

 

Neděli 14. 5. 2017 věnujeme Ekocentru PALETA, kde bude připraven odpolední zajímavý program pro děti i dospělé. Program zahájíme ve spolupráci s Katedrou religionistiky Fakulty filosofické Univerzity Pardubice přednáškami o Turecku, Indii a Íránu. Následovat bude promítání z cyklu Promítej i Ty!. Součástí programu budou venkovní tvořivé aktivity pro děti. Závěr dne bude patřit táboráku.

 

I pondělí 15. 5. 2017 bude pestré – od odpočinkové svačinky s ukázkou bojových sportů v Tyršových sadech až po Kávu po francouzsku s Francouzskou aliancí Pardubice. Pondělní program zakončí přednáška „Ukrajina – od Majdanu k válce“ v Divadle 29.

 

16. 5. 2017 je připraven program pro ZŠ, jímž je Bilingvní čtení pohádek na ZŠ KLAS. Odpoledne a večer bude pokračovat v duchu přednášek a filmových projekcí. Těšit se můžete na filmy Babylon v lavicích a Freedom to Marry v Divadle 29, na besedu přijdou i tvůrci druhého zmíněného filmu.

 

Ve středu 17. 5. zveme na „Cestu kolem světa“, o kterou se postarají studenti z FF Univerzity Pardubice. Dobrá čajovna nabídne v podvečer další přednášky členů Katedry religionistiky tentokrát zaměřené na Egypt a Japonsko, u kterého nebude chybět ochutnávka japonských čajů. Festival zakončí společně s přednáškami cyklus krátkých mexických filmů, jež budou ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Centro Hispania promítány v Pernerově ulici.

 

Dokumenty

Akce

<<
duben 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
19202122
23242526272829
30
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.4. 11:00
dnes

Skorojasno
18°C
20.4.
zítra

Skorojasno
24°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy