Multi-kulturní týden

 

8. ročník festivalu Multi-kulturní týden tentokrát s podtitulem ,,Svět je náš!

Od 12. do 17. května 2017 bude v Pardubicích opět probíhat festival Multi-kulturní týden plný rozmanitosti. Každý ročník festivalu je spojován s jiným tématem. Tím letošním je trvale udržitelný rozvoj, ekologie, příroda a přístup k nim z pohledu různých kultur.  Cílem festivalu je umožnit obyvatelům města setkání s jejich sousedy, kteří pocházejí z různých koutů naší planety. Z bohatého programu si vyberou všechny věkové kategorie i zájmové skupiny. Organizátoři festivalu, kterými jsou Centrum na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Europe Direct Pardubice, společně s partnery připravili výstavy, vernisáže, tvořivé dílny, přednášky, promítání filmů, diskuze, sportovní klání, hudební, taneční i pěvecká vystoupení a mnoho dalšího. 8. ročník festivalu zahájí oblíbený Multi-kulturní jarmark na Pernštýnském náměstí. A na co dalšího se můžete těšit? Například na Mezinárodní sportovní den, Cestu kolem světa, Piknik v parku či Pestrobarevnou PALETU!

 

 PROGRAM

 

Festival bude oficiálně zahájen 12. 5. 2017 akcí Multi-kulturní jarmark, která proběhne tradičně na Pernštýnském náměstí. Nebudou chybět stánky s ochutnávkou cizokrajných kuchyní, vystoupení ani aktivity pro děti.

 Na jarmark naváže komponovaný večer spolku Ruský domov o původu, historii, vývoji a současném stavu slovanských jazyků. 

 

Festivalový program bude pokračovat v sobotu 13. 5. 2017 Mezinárodním sportovním dnem.

 

Neděli 14. 5. 2017 věnujeme Ekocentru PALETA, kde bude připraven odpolední zajímavý program pro děti i dospělé. Program zahájíme ve spolupráci s Katedrou religionistiky Fakulty filosofické Univerzity Pardubice přednáškami o Turecku, Indii a Íránu. Následovat bude promítání z cyklu Promítej i Ty!. Součástí programu budou venkovní tvořivé aktivity pro děti. Závěr dne bude patřit táboráku.

 

I pondělí 15. 5. 2017 bude pestré – od odpočinkové svačinky s ukázkou bojových sportů v Tyršových sadech až po Kávu po francouzsku s Francouzskou aliancí Pardubice. Pondělní program zakončí přednáška „Ukrajina – od Majdanu k válce“ v Divadle 29.

 

16. 5. 2017 je připraven program pro ZŠ, jímž je Bilingvní čtení pohádek na ZŠ KLAS. Odpoledne a večer bude pokračovat v duchu přednášek a filmových projekcí. Těšit se můžete na filmy Babylon v lavicích a Freedom to Marry v Divadle 29, na besedu přijdou i tvůrci druhého zmíněného filmu.

 

Ve středu 17. 5. zveme na „Cestu kolem světa“, o kterou se postarají studenti z FF Univerzity Pardubice. Dobrá čajovna nabídne v podvečer další přednášky členů Katedry religionistiky tentokrát zaměřené na Egypt a Japonsko, u kterého nebude chybět ochutnávka japonských čajů. Festival zakončí společně s přednáškami cyklus krátkých mexických filmů, jež budou ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Centro Hispania promítány v Pernerově ulici.

 

Dokumenty

Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
11.12. 11:00
dnes

Skorojasno
4°C
12.12.
zítra

Zataženo
9°C / 7°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl