Rekonstrukce Památníku Zámeček

O nejlepší návrh na rekonstrukci Památníku Zámeček se „utká“ celkem osm uchazečů. V rámci workshopu, který se uskuteční dnes 26.6. 2017 přímo u památníku, soutěžící získají detailnější informace k plánované přeměně této Národní kulturní památky.

O ideový návrh památníku se postarali historici Blanka Jedličková a Vojtěch Kyncl. „Na základě jejich konceptu by zde mělo vzniknout nejen místo popisující život obětí nacistů, ale také místo, kde může veřejnost poznat kořeny této ideologie i rasové nenávisti,“ podotkl primátor Pardubic Martin Charvát.

Soutěžící si budou moci území památníku prohlédnout právě dnes, své návrhy na jeho modernizaci pak musí odevzdat nejpozději do 7. září tohoto roku. O vítězi rozhodne porota v čele s Marcelou Steinbachovou, která navíc v roce 2016 získala titul Architektka roku. 

Území by mělo být řešeno ve dvou na sobě nezávislých etapách. „V první etapě bude řešen vlastní pozemek Národní kulturní památky s novou expozicí a nástupním prostorem památníku. Projekt má ambici oslovit dnešní i další generace. Na druhou stranu rozhodně nechceme, aby byl prostor bulvární. Chceme, aby byl pietní, ale zároveň moderní.  Součástí druhé etapy bude plocha přilehlého lesoparku, který by měl fungovat jako volnočasový prostor. Součástí je i zpracování studie, která by měla navrhnout propojení Larishovy vily a Památníku Zámeček a nabídnout řešení, které bude důstojným spojením obou míst,“ dodal náměstek primátora zodpovědný za kulturu a cestovní ruch Jakub Rychtecký, který projekt vede.

Zrekonstruovaný Památník Zámeček by se veřejnosti měl otevřít na jaře roku 2020 s tím, že na rekonstrukci a zřízení expozice město chce získat finanční podporu z fondů Evropské unie. Náklady za projekt a inženýrské práce pokryje městský rozpočet. Celkově by měla přeměna Památníku Zámeček vyjít na přibližně 15 milionů korun.

Akce

<<
říjen 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
2122
23242526272829
3031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.10. 04:00
dnes

Mlhy
9°C
22.10.
zítra

Slabý déšť
12°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl