127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou

Závod, který není jen sportovní, ale i kulturní a společenskou událostí. Velká pardubická steeplechase je nejstarším sportovním podnikem u nás. První ročník odstartoval již v roce 1874 a dodnes je Velká pardubická považována za nejtěžší dostih na kontinentální části Evropy. Koně musí překonat 6900m dlouho trať s množstvím unikátních překážek, včetně obávaného Taxisova příkopu.

Přijďte si užít jedinečnou atmosféru Velké pardubické na Dostihové závodiště v Pardubicích v neděli 8. Října 2017.

Vstupenky zde.

Generálním partnerem nejstaršího a nejtěžšího dostihu kontinentální Evropy se Česká pojišťovna poprvé stala v roce 1991, každoročním sponzorem je od roku 1995. Od té doby Česká pojišťovna do Velké pardubické steeplechase investovala už více než 100 milionů korun a finanční dotaci, kterou dostihu věnuje, doposud v českém turfu nikdo nepřekonal. Česká pojišťovna přispívá velkou měrou k tomu, aby dostihový sport nebyl jen zábavou pro několik vyvolených, ale aby přinášel i něco navíc. Finance, kterými podporuje závod, následně míří v přirozeném koloběhu k dodavatelům krmiv, ke kovářům, sedlářům… Jde tedy o víc než jen finanční pomoc jednomu sportovnímu odvětví.

Českou pojišťovnu a Velkou pardubickou steeplechase pojí tradice i schopnost překonávat překážky. Dlouholetá historie obou, sahající až do dob Rakousko-Uherska, prověřila jejich schopnosti a sílu. Tradice České pojišťovny se odvíjí nepřetržitě od roku 1827, kdy byla v Praze založena První česká vzájemná pojišťovna. Její tehdejší představitelé tedy mohli teoreticky přihlížet vzniku legendárního dostihu – Velké pardubické steeplechase. Ta se v Pardubicích běžela poprvé 8. listopadu 1874. Každoročnímu pořádání dostihu zabránily jen válečné a politické události. Také v roce 2016 se tento slavný překážkový dostih znovu poběží v duchu tradic a s důrazem na rychlost i fair play, která Českou pojišťovnu s Velkou pardubickou steeplechase také pojí.

Aby se kůň českých a slovenských majitelů kvalifikoval do Velké pardubické s Českou pojišťovnou, musí absolvovat bez chyby (to je bez pádu a vybočení) alespoň jeden kvalifikační dostih. Musí také splňovat věkový limit. Velká pardubická s Českou pojišťovnou je vypsaná pro šestileté a starší koně. Kvalifikační dostihy mohou běhat i pětiletí, ale těch se, i v případě bezchybného výkonu, Velká pardubická s Českou pojišťovnou netýká a musí si minimálně rok počkat. Koně zahraničních majitelů musí absolvovat bez pádu a vybočení alespoň jeden dostih steeplechase nebo cross country o délce nejméně 4 800 metrů. Vítěz předchozího ročníku Velké pardubické s Českou pojišťovnou má právo startovat bez kvalifikace. Přehled již kvalifikovaných koní zde.


Dokumenty

Akce

<<
leden 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
2425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.1. 02:00
dnes

Zataženo
2°C
25.1.
zítra

Zataženo
6°C / 4°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl