Krkonoše a Orlické pocukroval sníh, vlekaři jsou v pohotovosti

PEC POD SNĚŽKOU/ŠPINDLERŮV MLÝN 6. prosince (ČTK) - Ochlazení a s ním i sněhu se dnes konečně dočkala lyžařská střediska v Krkonoších i Orlických horách. Provozovatelé sjezdovek jsou v pohotovosti. Přestože je sněhová nadílka zatím minimální, chtějí s pomocí umělého sněhu co nejdříve zahájit lyžařskou sezonu. Sněhová děla začnou pracovat možná už dnes v noci.
V Peci pod Sněžkou napadly dnes dopoledne asi tři centimetry sněhu. "Je to kruté. Ochladilo se asi na mínus pět stupňů a hrozně fouká. Na tratích jsou místy spadané stromy, které budeme muset odstranit. Čekáme jen až se vítr uklidní a začneme se zasněžováním," řekl dnes ČTK správce vleků v Peci pod Sněžkou František Vambera.
Ve službě jsou dnes i všichni pracovníci Skiareálu ve Špindlerově Mlýně. Tady sníh zem sotva pocukroval, sněhová děla jsou však připravena. "Pokud se sníh utiší, začneme stříkat sníh ještě dnes v noci," řekl ředitel Skiareálu Jiří Beran.
Se zasněžování sjezdovek začnou dnes večer v Deštném v Orlických horách. "Do příštího víkendu bychom rádi zprovoznili dvě sjezdovky na Martě II a další na Martě I," uvedl Josef Prouza ze společnosti Sportprofi Deštné.
Zahájení letošní lyžařské sezony se vlivem teplého počasí proti minulým letům výrazně pozdí. Loni i předloni se lyžařské vleky v Krkonoších rozjely již v polovině listopadu. Letos provozovatelé sjezdovek od konce října marně čekají na ochlazení, které by jim umožnilo zasypat sjezdovky umělým sněhem. Na počasí nejvíce doplatil Špindlerův Mlýn, který měl 13. a 14. prosince hostit Světový pohár slalomářek. Závod byl v pátek zrušen.
Nataša Hradní

zdroj: ČTK

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
26.3.
zítra

Polojasno
8°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy