Sněžná děla na východě Čech jedou naplno, lyžování začne za týden

PARDUBICE 7. prosince (ČTK) - V permanenci jsou od dnešní noci sněžná děla ve všech zimních střediscích Královéhradeckého i Pardubického kraje. Správci sjezdovek v Krkonoších, Orlických horách i Dolní Moravě věří, že vleky spustí příští víkend. Ochlazení, na které dlouho čekali, jim evidentně výrazně zlepšilo náladu.
"Máme smlouvu s agenturou přes počasí tam nahoře. Spustíme to 13. prosince v 09:00," řekl dnes ČTK například Oldřich Štos z lyžařského areálu v Dolní Moravě pod Kralickým Sněžníkem. Tyto plány by podle něj mohlo změnit pouze výrazné oteplení. V této oblasti Jeseníků napadlo přes víkend kolem pěti centimetrů sněhu.
Svahy Krkonoš pokryla během soboty a neděle více než deseticentimetrová sněhová pokrývka. Největší nadílku dostala Pec pod Sněžkou, kde dnes leží kolem 30 centimetrů přírodního sněhu. Správci sportovního areálu během dnešního slunného dopoledne odstranili stromy, které sobotní vítr shodil na sjezdové tratě. Nyní sjezdovky upravují umělým sněhem. "Je tu sedm pod nulou a tak, pokud se počasí příliš nezmění, spustíme vleky příští víkend," řekl dnes František Vambera ze společnosti SkiPec.
V okolí Špindlerova Mlýna napadlo do neděle asi deset centimetrů sněhu. Děla dnes chrlila umělý sníh jak ve Svatém Petru tak na Horních Mísečkách. Ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Jiří Beran je v prognózách zdrženlivý, přesto i on věří, že i tato část Krkonoš přivítá o příštím víkendu první lyžaře.
Orlické hory dostaly o víkendu menší sněhovou nadílku než Krkonoše. V Deštném napadlo kolem pěti centimetrů, teplota se však i zde drží pod bodem mrazu , což umožňuje pracovníkům Sportprofi Deštné intenzivní zasněžování. I zde zatím počítají se zahájením letošní lyžařské sezony na příští víkend.
Nataša Hradní

zdroj: ČTK

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
25.3.
zítra

Polojasno
9°C / 5°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy