Velikonoční veselení

Velikonoce – svátky jara

 

Stejně tak jako jiné svátky se i Velikonoce staly záležitostí nejen církevní. Tradičně připadají na neděli následující po prvním jarním úplňku. Proto bývají Velikonoce nazývány svátky jara. Na jaře se probouzí příroda, vše voní a září barvami. Nastává čas oslav, veselí a mnohých zvyků.

 

U nás patří k velikonoční tradici pomlázka pletená z vrbového proutí, kterou chlapci a muži vždy v pondělí ráno šlehají dívky a pronášejí přitom koledy. Pomlázka je pletena z mladých vrb, neboť takové proutí je ještě plné života a může tak být předáno vyšlehaným dívkám. Ty jim na oplátku dávají barevné vajíčko a na pomlázky vážou mašle.

 

Napříč oblastmi se zvyky mírně mění, avšak Velikonoce, jaro, tradice, barvy a veselí jsou pojmy, které k sobě neodmyslitelně patří.

 

Velikonoční veselení

 

sobota 31. března 2012 od 10:00 do 17:00 na nádvoří zámku v Pardubicích

 

Pojďme si i my připomenout něco z tradičních velikonočních zvyklostí. Zveme vás na nádvoří pardubického zámku, kde letos opět proběhne Velikonoční veselení.

Kromě bohatého kulturního programu pro děti i dospělé, je pro návštěvníky připraven i dobový jarmark s tradičním velikonočním sortimentem.

 

Tradiční jarní jarmark lidových řemesel s doprovodným kulturním programem najdete 31. března 2012 od 10:00 do 17:00 hod. na nádvoří zámku v Pardubicích. A letos je opravdu na co se těšit. Vybírat můžete z různých výrobků z keramiky, dřeva, proutí, šustí, či dalších tradičních lidových výrobků. Pro děti je připravena velikonoční řemeslná dílna, kde si kromě malování vajíček mohou např. vlastnoručně uplést pomlázku. Doprovodný kulturní program připomene nastávající velikonoční svátky třeba v podání folklórních souborů. Letos všechny návštěvníky přijede potěšit i jarmareční hudební těleso Nešlapeto. Na děti čeká veselá taškařice v podání divadla Zlatý klíč, zpívání, soutěže a všechny jistě potěší potulný harmonikář.

Přijďte s námi přivítat svátky jara na pardubický zámek.  

---------------

Více na www.kcpardubice.cz

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.9. 06:00
dnes

Mlhy
12°C
26.9.
zítra

Polojasno
19°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl