Arnošt je opět na vodě, zahájí svou 11 plavební sezonu počátkem května

 

Výletní loď Arnošt se po zimě, kterou strávila v suchém doku, vrátila na hladinu Labe. Na vodu byla spuštěna v Přelouči, kam byla převezena z Hlavečníku, nyní ji čeká cesta do Pardubic a odborná prohlídka, která potvrdí technickou způsobilost lodi opět sloužit veřejnosti. Pokud bude vše v pořádku, zahájí Arnošt svou 11 plavební sezonu počátkem května.

 

                  Loď prošla během zhruba čtyř měsíců rozsáhlou rekonstrukcí, je například vybavena novou strojovnou i motory, díky přidaným plovákům je vyvážená a stabilnější, nová je elektroinstalace,  podlahy a podobně. Nový lak svítí novotou a v nejbližších dnech bude Arnoštův design doladěn fólií.

                     „V Pardubicích čekají loď nejprve nautické a náklonové zkoušky předepsané inspekční společností CS Lloyd, až po nich může začít opět vozit výletníky,“ řekl ředitel Dopravního podniku města Pardubic Tomáš Pelikán. Jím vedená společnost bude výletní loď v následujících letech provozovat.

                     Výletní loď, která má kotviště nedaleko mostu Pavla Wonky, sloužila deset let jako příjemná restaurace a vyhledávaná turistická atrakce brázdící Labe mezi Kuněticemi a Srnojedy. V loňském roce jí skončila platnost technického průkazu, město se ale rozhodlo Arnošta zachránit. Na jeho rekonstrukci uvolnilo pět milionů korun.

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
2324
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
23.9. 21:28
dnes

Zataženo
11°C
24.9.
zítra

Oblačno
16°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl