Festival "ZRCADLO UMĚNÍ"


PROGRAM FESTIVALU


ZRCADLO UMĚNÍ

19. – 22. 6. 2012

Tradiční přehlídka souborů amatérské kultury Pardubického kraje.

Každý den je věnován jednomu uměleckému oboru.

 

 

       

ÚTERÝ 19. 6. 2012

  • Slavnostní zahájení festivalu, MĚSTO MALUJE A HRAJE DIVADLO

 

9:30     Průvod městem /třída Míru – Pernštýnské náměstí/

účastní se: MŠ Závodu míru, MŠ Wintrova, MŠ Srdíčko, Mažoretky Berušky, MŠ Brožíkova, Divadelní soubor KLÍČ, ZŠ NOE, DO ZUŠ Vítězslava Nováka Skuteč

 

10:00   Slavnostní vypouštění „zrcadélkových balónků“ /Pernštýnské náměstí/

 

10:15    Pohádky ZUŠ Pardubice-Polabiny – O Otesánkovi a Jako Jeníček a Mařenka

/výstavní prostor Mázhaus – dvůr/

 

10:15   Hudební divadlo loutek Pardubice /atrium radnice/

 

10:15   Zábavná show pro děti /Pernštýnské náměstí/

 

10:15   Výtvarná dílna – Geometrické skládanky /Příhrádek – Galerie města Pardubic/

Celodenní tvůrčí dílny pro děti všech věkových kategorií, stavba prostorových objektů z rákosu, lepení velkoplošné koláže, malování a razítkování.

 

16:00   Odpolední průvod souborů zájmové umělecké činnosti /třída Míru – Pernštýnské náměstí/

            účinkují: Mažoretky Berušky, Aerobic Club Kid Fit Svítkov, T-Bass, PS Hroch,

            DO ZUŠ Vítězslava Nováka Skuteč, Aerobic Centrum Pardubice, Sokolská

župa Východočeská – Pippichova, Divadlo Exil, …

 

17:00   Vyhlášení výsledků projektu Do práce na kole /Pernštýnské náměstí/

 

17:00   Pohádky ZUŠ Pardubice-Polabiny – O Otesánkovi a Jako Jeníček a Mařenka /výstavní prostor Mázhaus – dvůr/

 

17:30   Artistická show – žongléři, artisté, živé sochy a adrenalinová show v podání souboru Cirkus trochu jinak. /Pernštýnské náměstí/

 

18:30   Divadelní rej /Pernštýnské náměstí/

účinkují: Big Band Chrudim, Divadlo Exil, herci Východočeského divadla (Dagmar Novotná, Martina Sikorová, Petra Janečková, Tomáš Novotný, Josef Pejchal a Jan Musil)

 

19:30   Limonádový Joe – muzikál Divadla Exil /atrium radnice/

Kdo by neznal hrdinného Joa, ochránce slabých a propagátora limonády! Inscenace ověnčená cenami z krajské i národní přehlídky amatérského divadla. Velký úspěch měla i na mezinárodním festivalu Jiráskův Hronov.

            Vstup zdarma, omezená kapacita míst – možnost rezervace vstupenek na posta@divadloexil.cz.

 

STŘEDA 20. 6. 2012

  • Město muzicíruje

 

10:00   Koncert žáků ZUŠ Pardubice-Polabiny /Domovinka Polabiny IV./

 

16:00   Koncert žákovských dechových orchestrů /Pernštýnské náměstí/

účinkují: Žesťová Harmonie Trumpet Tune, dechový orchestr ZUŠ Havlíčkova,  Jazzband Jindřicha Pavlíka (ZUŠ Pardubice-Polabiny), BaŠaPa Horní Roveň

 

17:00   Promenádní koncert dechové hudby /prostranství před OD Magnum/

            účinkují: Živaňanka a Pernštejnka

 

17:00   Letní koncert žáků ZUŠ Pardubice-Polabiny /společenský sál radnice/

Pořad ZUŠ Pardubice-Polabiny

 

18:00   Swingový večer /Pernštýnské náměstí/

JG Dix, JK Band, vokální skupina Sunday Sextet, Kyx orchestra, Jiří Ševčík + PIRATE SWING Band

 

19:00   Večer krásných smyčců /Příhrádek/

účinkují: Smyčcový orchestr ZUŠ Havlíčkova, žákovský smyčcový orchestr ZUŠ Pardubice-Polabiny, Souborová hra ZUŠ Pardubice-Polabiny, Pardubický komorní orchestr                                                                                                   

 

 

ČTVRTEK  21. 6. 2012

  • MĚSTO ZPÍVÁ

 

8:30     Pardubický skřivan – pěvecká soutěž /společenský sál radnice/

 

8:30    Perníkový slavík – pěvecká soutěž /společenský sál radnice/

 

16:00   Přehlídka dětských pěveckých sborů /Příhrádek/

účinkují: DPS Zpěváčci (1.A, 3. A, 6.A), DPS Carmina, DPS Pramínek,  Stacionář MIREA, DPS Čtyřlístek, DPS Skřivánek, DPS Bonifantes, DPS Slavíček, PDS Sluníčko, PDS Písnička, PDS Iuventus Cantans

 

18:30               Přehlídka dospělých pěveckých sborů /Příhrádek/

účinkují: Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice, SPS Pernštýn, Ludmila, Suk,

Orfeus Pardubice, Continuo, Návrat

 

19:00   Folkový večer /Pernštýnské náměstí/

            účinkují: Vodáci, Strunovrat, Trdlo a Pouta

 

Během dne probíhají tyto akce:

 

9:45     Vystoupení sboru flétnistů „S písničkou kolem světa“ /před ZŠ Polabiny III./

 

10:00   Vystoupení MŠ Pardubice - Polabiny Brožíkova /Domovinka Polabiny IV./

 

19:30   Koncert k Pernštejnskému roku /rytířský sál zámku/

účinkuje Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice

 

 

 

 

 

PÁTEK 22. 6. 2012

  • Město tančí

 

10:00 a 14:30 Tančíme pro radost /Pernštýnské náměstí/

Přehlídka dětských tanečních souborů z Pardubic a okolí. Choreografie všech tanečních žánrů – hip hop, street dance, rokenrol, balet, orientální tance, disco show, sportovní karate, moderní gymnastika, country, irské tance, step a mnohé další.

 

20:00  Doteky tance /Pernštýnské náměstí/

Přehlídka dospělých tanečních souborů z Pardubic a okolí. Choreografie všech tanečních žánrů – hip hop, street dance, rokenrol, balet, orientální tance, disco show, sportovní karate, moderní gymnastika, country, irské tance, step a mnohé další.

 

Během dne účinkují:

KS Ryengle - Rošťáci, TCS Rošťáci, MŠ Na Třísle, Fit klub Alfa Pardubice, Centrum Pohody, T-Bass, ARCO, PS Hroch, ZUŠ Pardubice Havlíčkova, TK XANADA,  TS Barbaři, Ballet Prima, Mažoretky Závodu míru, PM Stars, TS Barbaři, Club KidFit Pardubice, ZŠ Svítání, Nadirah Nur, Romani Capoiera, Čardášové princezny, TC Monsignore, HPM Dance studio Pardubice, Aerobic Centrum Pardubice, ZUŠ Pardubice-Polabiny, Mažoretky Berušky, Cheerleaders Ladybirds, TS Ladybirds, MŠ Srdíčko, TS Ryengle, Samirah, FS Perníček, Funky Shakers, STEPRESSL, Taneční country klub Virginia, HPV při MŠ Zvoneček - Zvonky, MŠ Korálek, Ei Raqs Barita, Katyia Na´ilah, TS IGNIS, Rock Style Pardubice, TK Tornádo, Oddíl moderního sportovního karate, Sokolská župa Východočeská – Pippichova, …

 

Během dne probíhají tyto akce:

 

9:30     Z Ameriky zpět do Evropy – aktivně – taneční naučný program pro žáky od 1. do 4. tříd. /ABC klub/

            Pořádají DDM Beta Pardubice a Taneční country club Virginia.

Účast je nutné nahlásit předem na 466 614 951 nebo na jana.linkova@ddmstolbova.com.

 

10:00   TCS Rošťáci/před ZŠ Polabiny III./

 

10:00   Kroužek pohybové výchovy ZŠ Polabiny III. /před ZŠ Polabiny III./

 

15:00   Bobři a Šmoulové - zahradní slavnost /MŠ Korálek, Rumunská ulice/

 

 

Doprovodné akce festivalu:

 

1.- 30. 6.         Vesmír – něco z astronomie, něco z kosmonautiky, něco z antických bájí a pověstí, jak jsou zaznamenány na obloze v podobě souhvězdí – výstava výtvarného oboru ZUŠ Pardubice-Polabiny /výstavní prostor Mázhaus/

 

13. 6.               Závěrečné vystoupení CLAP DANCE Pardubice /17:00, společenský sál radnice/

 

17. 6.                          Hobby dance – taneční soutěž dětí od 6 let, juniorů, mládeže a seniorů /10:00, KD Hronovická/

 

23. 6.                          Pochod holandského pochodového orchestru DES /16:00, od radnice do Afi Paláce Pardubice/

 

23. 6.               Vystoupení souborů zájmové umělecké činnosti

účinkují: DES – holandský pochodový orchestr, Bertha Huls – holandská taneční skupina, Los Barbaros Crew – pardubická taneční skupina /16:30, Afi Palác Pardubice/

 

 

24. 6.               Vystoupení souborů zájmové umělecké činnosti

účinkují: DES – holandský pochodový orchestr, Bertha Huls – holandská taneční skupina, Los Barbaros Crew – pardubická taneční skupin, DPS Zpěváčci /10:00, hudební sál radnice/

24. 6.               Vystoupení souborů zájmové umělecké činnosti

účinkují: DES – holandský pochodový orchestr, Bertha Huls – holandská taneční skupina, Los Barbaros Crew – pardubická taneční skupin, dechová hudba Pernštejnka /15:00, hudební sál radnice/

28. – 29. 6.      ORGANUM REGIUM – varhanní soutěž pro žáky ZUŠ /Sukova síň Domu hudby/

Dokumenty

Akce

<<
květen 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.5. 18:00
dnes

Skorojasno
22°C
27.5.
zítra

Skorojasno
21°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl