Pernštejnská Fortuna

Letošní rok je v Pardubicích věnován významnému rodu Pernštejnů, s jejichž jménem je spjata především jedna z dominant města - a to renesančně přestavěný zámek.

V rámci připomínání slavného rodu Pernštejnů se proto se na nádvoří zámku a na Příhrádku  uskuteční ve dnech 16. – 19. srpna festival Pernštejnská fortuna, který bude jedním z vrcholů oslav v Pardubicích. Festival vyvrcholí v neděli vystoupením skupiny Nezmaři se symfonickým orchestrem ZUŠ Uničov a ohňostrojem.

 

Myšlenka okořenit oslavy a dát Pardubicím jejich nový, snad časem i tradiční,  letní hudební festival  vznikla  v pořadatelském týmu tvořeném agenturou FOLK ŽIJE!  a skupinou Marien v čele s písničkářem a hudebním publicistou Víťou  Troníčkem, ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích. Záštitu nad celou akcí převzala  primátorka statutárního města Pardubic  Štěpánka Fraňková.

Když  Litomyšlí zní klasická hudba, a nedaleký Hradec Králové  zve na rock a hip hop, tak proč by se do Pardubic nemohlo jezdit za folkem, který zde má již dlouho silné zázemí.

Festival se bude konat na dvou scénách a to v odpoledních a večerních hodinách . Odpolední  vystoupení navazují  na již několikaleté tradiční akce  Folk na Příhrádku. Koncerty začínají v 16 hodin, jsou zadarmo - a tak se  každý kolemjdoucí může zaposlouchat a hezky si zpříjemnit srpnové odpoledne.

Vítězové s matadory

Pro formát Pernštejnské fortuny byl inspirací tradiční městský folkový festival Prázdniny v  Telči, který letos slaví požehnaných třicet let své existence.  Loni pořadatelé  v Pardubicích uspořádali na vnitřním zámeckém nádvoří společný koncert skupiny Marien a Spirituál kvintetu, který byl zcela vyprodaný. Ukázalo se, že folková muzika se do těchto vznešených prostor znamenitě hodí a moc pěkně zní.

Na hlavní scéně na zámeckém nádvoří nabídneme posluchačům vždy od půl osmé  čtyři koncertní večery.  Mladí folkaři jako například Marien, Žamboši, Trdlo, nebo Duo Ťuk, se představí v hlavním programu po boku slavných skupin jako Spirituál kvintet,  Žalman&Spol., Hana a Petr Ulrychovi - Javory a Nezmaři. Poslední nedělní den festival vyvrcholí ohňostrojem. Můžete se těšit i na působivé nasvícení a ozvučení historického prostředí, které umocňují emotivní zážitek z muziky.

 Podrobný program, a informace o předprodeji vstupenek hledejte na www.festivalfortuna.cz.

Dokumenty

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 01:00
dnes

Skorojasno
12°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl