Lokální dukát - "40 pardubických fortun"

zdroj: statutární město Pardubice

V Pardubicích budete moct opět po staletích platit dukáty.  Mince „40 pardubických fortun“ se do oběhu dostanou na začátku prosince. Koupit a platit jimi půjde na vybraných místech v našem městě. Sloužit budou také jako dárek a turistická zajímavost. „Turisté si z výletu mohou běžně přivést propisku nebo hrneček se znakem nebo názvem města. Věřím, že dukáty budou pro návštěvníky Pardubic novým a zajímavým typem dárku,“ říká Jana Fiedlerová z oddělení kultury a cestovního ruchu pardubického magistrátu.

 

Na lícové straně dukátu najdete vyobrazení Fortuny Volubilis, nebo-li Štěstěny vrtkavé, rubovou stranu pak zdobí znak města Pardubic. Mince je s průměrem třicet milimetrů o trochu větší než padesátikoruna. Kopit dukát za čtyřicet českých korun bude poprvé možné v průběhu letošních Mikulášských trhů na Pernštýnském náměstí a během roku v podnicích označených nálepkou „Zde získáte 40 pardubických fortun“. Používat je bude opět možné u obchodníků a firem, které se k projektu připojí. „Město Pardubice zve společně s dalšími organizátory všechny podnikatele k zapojení do tohoto projektu. Věříme, že účast bude výhodná pro všechny strany a zlepší se tak propagace města i jednotlivých podniků. Čím víc podnikatelů se k projektu zapojí, tím více míst navštíví zákazník. Jejich seznam bude zveřejněn jak na webových stránkách organizátora www.lokalnidukat.cz, tak i na www.pardubice.eu,” vysvětluje Fidlerová.

 

Vlastní platidlo zavedli už v Jablonci nad Nisou, Plzni, Olomouci, Odolene Vodě, Liberci, Karlových Varech a Šternberku. Dukáty je možné si koupit, vyměňovat nebo obdržet zpět při nákupu. „Dukáty nejsou skutečnou měnou, jejich přijímání je samozřejmě dobrovolné. Je to spíše forma hry a suvenýr pro občany a turisty a zároveň způsob, jak zajímavým způsobem propagovat město,” dodává Wawrzyńska.

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 14:00
dnes

Skorojasno
15°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl