Města Cheb a Marktredwitz začaly připravovat krajinnou výstavu

Přeměnu krajiny v rekreační park s řadou příležitostí pro sportovní i kulturní vyžití dnes slavnostně zahájily radnice v západočeském Chebu a německém Marktredwitz.
U příležitosti velké německo-české krajinné výstavy Marktredwitz - Cheb, která se uskuteční v roce 2006, chtějí oživit zanedbané části měst. ČTK to dnes řekl koordinátor české části výstavy Jiří Strádal.
"V Německu se dnes symbolickým kopnutím do země zahájily stavební práce. V Chebu ale už některé věci budujeme," poukázal. Chebská radnice má podle něj za sebou polovinu rekonstrukce klášterní zahrady a nyní připravuje revitalizaci městského příkopu. Zde mají vzniknout přírodní dětská hřiště a odpočinková lokalita pro rodiče s dětmi. "Bude to nová přístupová cesta do budoucí rekreační zóny Poohří," uvedl.
Obnova krajiny se bude týkat i dalších částí města a jeho nejbližšího okolí. "Celkem je to 16 území," poznamenal Strádal. Lokalita kolem Ohře v budoucnu nabídne vyhlídkové trasy, výletní okruhy, cyklostezky i korzo s obchody, butiky a kavárnami. Má se upravit i zanedbaný fotbalový stadion, jehož stav hyzdí výhled z chebského hradu. Podobné akce čekají i Marktredwitz, který chce využít území s opuštěnými průmyslovými objekty z přelomu 19. a 20. století. Obě města má propojit nová cyklostezka.
Krajinné výstavy mají v Německu velkou tradici a města je připravují vždy několik let. Prezentace v Chebu a Marktredwitz bude první přeshraniční krajinnou výstavou, připomněl Strádal. Zatímco Němci budou převážnou většinu projektů financovat z programu Evropské unie Interreg, Cheb teprve hledá možnosti, z kterých fondů projekty zaplatit.

Miroslav Molčík

zdroj: ČTK

Akce

<<
říjen 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.10. 04:00
dnes

Skorojasno
14°C
17.10.
zítra

Jasno
20°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy