Sokolské derby

Pardubice čeká sokolské derby. Vinohradům mají co vracet


Základní část první florbalové ligy rychle spěje ke svému závěru. Do jejího konce zbývá odehrát pouhých šest zápasů. Pardubice zatím soutěž vedou s desetibodovým náskokem a jako jediný tým už mají jistou účast v play off. Proti TJ Sokolu Královské Vinohrady ale nepůjde pouze o body do tabulky, ale také o sokolskou čest. Vinohrady jsou totiž jediným týmem, který Sokol v letošní sezoně ještě neporazil!


První florbalová liga nabídne ve svém 17. kole pravé sokolské derby. V neděli 20. ledna se utkají Sokola Pardubice a Sokol Královské Vinohrady. Pardubice mají svým rivalům co vracet. V prvním měření sil totiž podlehly Vinohradům 6:7. Od té doby už Východočeši nepoznali, jak chutná porážka a desetkrát v řadě zvítězili. Vinohrady se naopak v tabulce po střídavých výkonech propadly na sedmou příčku. „Body mají v této části sezony cenu zlato pro našeho soupeře. S žádnou bratrskou solidaritou ale počítat Vinohrady nemohou. Zápas bereme prestižně a určitě nechceme, aby byl v první lize po základní části nějaký tým, který jsme nedokázaly porazit,“ říká pardubický trenér Miroslav Janovský.


Vinohrady v současné době táhne svými výkony dlouhán Jan Svoboda, který před dvěma lety zdárně pomáhal Pardubicím k záchraně v extralize. „Nemůžu říct, že to bude jednoduchý, bude to složitý. Pardubice mají dobré hráče, ale když budeme hrát tím naším českým stylem přihrávka-bruslení, každý mužstvo je porazitelný,“ myslí si vinohradský Jan Svoboda.


To Pardubice se bez své opory musí stále obejít. Lídr klubové produktivity Jakub Burian totiž už dva zápasy pauzíruje a zdravotní přestávka se mu po neštovicích určitě ještě protáhne. Chybět bude i Jan Kareš. „Nejsme stále v optimálním složení, ale naštěstí máme nahráno. Přesto věřím, že to hráče ve zbývajících zápasech neuspokojí a půjdou hladově po dalších bodech,“ dodává Janovský.


Vinohrady berou zápas patřičně prestižně a považují ho za vrchol základní části. O bohatém doprovodném programu se můžete více dočíst zde www.skvflorbal.cz. Do Prahy se navíc chystá i tým mladších žáků, který se svými vinohradskými vrstevníky sehraje přátelské utkání.


Výsledek předcházejícího zápasu:
20.10. Sokol Pardubice TJ Sokol Královské Vinohrady 6:7


Program víkendových zápasů týmů Sokola Pardubice 19. - 20. 1. 2013.


1. liga mužů - 17. kolo
neděle 20. 1.
17:00 TJ Sokol Královské Vinohrady Sokol Pardubice
(TJ Sokol Královské Vinohrady)


Pardubický přebor mužů - A
sobota 19. 1.
9:00 FBC Sokol Osík vs. Sokol Slovan Pardubice F
12:00 Sokol Slovan Pardubice F vs. SK Supy Žamberk
13:30 FbC Skuteč vs. Sokol Pardubice BÉČKO D
16:30 Sokol Pardubice BÉČKO D vs. FBC Sokol Osík
(MSH Litomyšl)


Liga dorostenek - divize IV - A
neděle 20. 1.
11:20 Sokol Pardubice vs. IBK DDM Hradec Králové
13:40 FBK Jičín vs. Sokol Pardubice
(MSH Rokytnice v O. h.)

 

V Pardubicích dne 17. ledna 2013

Florbalový klub
Sokol Pardubice

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 01:00
dnes

Skorojasno
12°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl