Papírový model města Pardubice

Od středy 23. ledna do čtvrtka 7. února 2013 bude v AFI Paláci umístěn papírový model města Pardubic. Ten vytvořily děti z Mateřské školy Odborářů spolu se svými rodiči v rámci projektu „Pardubice – město mého srdce“. Tento projekt je zaměřen na děti předškolního věku, které se tak zábavnou formou seznamují s historií, památkami, institucemi a dalšími zajímavostmi svého města.

 

Cílem projektu je utváření povědomí a znalostí o městě, ve kterém děti žijí nebo ho denně navštěvují, ale také se díky tomuto projektu děti učí, jak vzájemně spolupracovat, orientovat se v běžném životě, dozvídají se o multikulturnosti, etickém jednání a o ochraně životního prostředí. Projekt také podporuje principy přirozeného vývoje a individuálního rozvoje dítěte, interaktivního přístupu, samostatnosti a soběstačnosti, týmové a skupinové práce, socializace, spontánní, situační a řízené edukace.

 

„Vzhledem k tomu, že se snažíme pro děti z Pardubic pořádat co nejvíce akcí, považujeme tento projekt za jedinečnou příležitost, jak představit jejich nápady a talent. Děti se při práci na projektu seznámí nejen s polohou a historií města, ale také se vznikem jeho názvu, symboly, obyvateli a způsobem života v Pardubicích. Získané informace namalují a nejzajímavější místa pak společně s rodiči vyrobí z papíru. A výsledek jejich práce si mohou prohlédnout návštěvníci AFI Paláce,“ říká Ilan Kalimi, ředitel AFI Paláce.

 

Mateřská škola Odborářů Pardubice Polabiny III. pracuje podle školního vzdělávacího programu „Já a svět kolem mě“, který se zaměřuje na celkový rozvoj osobnosti dítěte a vstup do základní školy. Zabezpečuje přirozený, všestranný rozvoj dítěte se zaměřením na uspokojování jeho bio-psycho- sociálních potřeb. Cílem MŠ Odborářů je spokojenost dítěte, aby přicházelo a odcházelo domů v plné psychické pohodě a aby se zážitky z mateřské školy staly součástí jeho každodenního života. Hlavní priority jsou tolerance, zdravá ctižádost, ohleduplnost, kamarádství i zdravý životní styl. V současné době je mateřská škola šestitřídní s jednou speciální ortoptickou třídou pro děti s vadami zraku.

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
2324
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
23.9. 21:07
dnes

Zataženo
11°C
24.9.
zítra

Oblačno
16°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl