GRAND Festival smíchu

Program soutěžní části

Městské divadlo

25.2.    po        19:00   L. Knutzon / Řemeslníci

Švandovo divadlo na Smíchově, Praha

Dánská komedie, vskutku ze života. Alice a Manfred se pustili do rekonstrukce domu. Těch několik měsíců je zcela vyčerpalo finančně, fyzicky i psychicky. Naštěstí má být do týdne vše hotové. Proč ale náhle zmizeli zeď, schody a dokonce i jeden řemeslník? Hrají K. Cibulková, K. Halbich, P. Hřebíčková, F. Čapka, R. Jašków a další.  Režie D. Hrbek.

26.2.    út         19:00   F. Veber / Blbec k večeři

Východočeské divadlo Pardubice

Známá francouzská komedie plná gagů a situační komiky! Pierre pořádá velkou „večeři blbců“, jenomže na svou zlomyslnost tentokrát doplatí a legrácka pro pobavení se mu vymstí… V hlavních rolích M. Mejzlík a A. Postler. Režie H. Mikolášková.

27.2.    st         19:00   O. Wilde / Jak důležité je mít Filipa

Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava

Lehkovážná komedie pro seriózní publikum, ve které si dva mladí gentlemani pohrávají s pravdou, jen aby vnesli do svého poklidného venkovského života trochu vzrušení. Jejich imaginární přátelé „Filipové“ jim ale začnou přerůstat přes hlavu v okamžiku, kdy našim hrdinům poplete hlavu láska. Hrají V. Polák, I. Orozovič, A. Mohylová, P. Lorencová, V. Forejtová a další. Režie V. Vencl.

28.2.    čt         19:00   P. A. C. de Beaumarchais / Figarova svatba

Klicperovo divadlo Hradec Králové

Crazy variace slavné francouzské komedie o jednom neobyčejném dni sluhy Figara, jeho milé Zuzanky, záletného hraběte Almavivy, jeho nešťastné paní, vdavekchtivé Marceliny a dalších. Jiskřivá hra lásky plná nástrah, složitých plánů a jejich nečekaných vyústění. Hrají V. Dvořák, P. Štorková, J. Zapletal, P. Tomicová, L. Novotný, Z. Valchařová-Poulová a další. Režie D. Drábek.

1.3.      pá        19:00   J. Janků – P. Svojtka / Bedřich Smetana: The Greatest Hits

Městská divadla pražská, Divadlo ABC, Praha

Muzikál pro činoherce pro pobavení a současně i pro rozšíření hudebních obzorů. Skupina herců v nejmenovaném souboru se po finančním krachu divadla a nabídce pomoci japonských sponzorů pokouší nastudovat souborné dílo velikána české národní hudby… Hrají P. Juřica, V. Kubařová, R. Říčař, M. Slaný, V. Gajerová, Z. Vencl, L. Pernetová, I. Hlas a další. Režie P. Svojtka.

2.3.      so        19:00   D. Kelly / Láska a peníze

Divadlo v Dlouhé, Praha

Krutá komedie současného britského autora o lásce v mnoha jejích podobách. Tvoří ji několik příběhů, které se rafinovaně prolínají, navíc je děj nezvykle vyprávěn pozpátku. Svět Kellyho hry je plný zmatených a zraněných lidí, kteří neobratně předstírají, že vše je v nejlepším pořádku, a čím urputněji se snaží být normální, tím jsou šílenější. Hrají M. König, H. Dvořáková, J. Vondráček, M. Turková, K. Sedláčková-Oltová a další. Režie J. Mikulášek.

3.3.      ne        19:00   G. Feydeau / Brouk v hlavě

Divadlo A. Dvořáka Příbram

Jedna z nejslavnějších a nejčastěji uváděných frašek o domnělé nevěře pana Champsboisy v hodinovém hotelu. Do překvapivých peripetií, které jsou způsobeny záměnou osob, postupně zapadají všechny postavy hry, aby přes mnohá nedorozumění, omyly a převleky nakonec dospěly ke šťastnému konci… Hrají R. Štabrňák, H. Lapčíková, V. Záveský, I. Krmíčková, L. Král, V. Mrva a další. Režie M. Schejbal.

 

Více informací k doprovodnému programu na www.vcd.cz

Dokumenty

Akce

<<
říjen 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
19202122
23242526272829
3031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.10. 14:09
dnes

Zataženo
13°C
20.10.
zítra

Zataženo nízkou oblačností
19°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl