Lidé si půjčují nejdražší lyže, aby vyzkoušeli, co právě letí

ČESKÉ BUDĚJOVICE 3. února (ČTK) - Nejlepší, nejdražší a co možná nejmodernější: právě takové lyže si nejčastěji vybírají návštěvníci půjčoven zimního sportovního vybavení. Chtějí okusit modely, které právě letí, a neudělat na horách "ostudu". Někteří si lyže půjčují i proto, aby otestovali, zda by si je později koupili.
"Lidé chtějí dražší a lepší. Vybírají si letošní modely," řekl dnes ČTK majitel prodejny v Českých Budějovicích Michal Kvašnovský. Podle něj letos "letí" vykrojené carvingové lyže, které si vybírá asi 70 procent lidí. Také snowboardy jsou mezi lidmi stále oblíbenější.
S Kvašnovským souhlasí i Michal Rižák z Tábora. Podle něj roste zájem o carvingové lyže a lidé z Táborska rovněž volí spíše dražší značky. Půjčují si i automobilové boxy a zimní oblečení.
Zákazníci půjčoven jsou všech věkových kategorií. Velkou část tvoří studenti, kteří vyjíždějí na lyžařské zájezdy.
Zatímco nové vybavení vyjde lyžaře na tisíce korun, půjčovny nabízejí levnější alternativu. Půjčovné na den stojí dospělého kolem 150 korun, dítě o 50 korun méně. V ceně jsou lyže i hůlky. Snowboardy se půjčují za zhruba 200 korun naden. V půjčovnách si lze vybrat i boty, které přijdou zhruba na 50 korun. Protože jsou v Evropě již pro děti povinné přilby, půjčovny je nabízejí za 30 korun.
Pozor si lyžaři musejí dávat na zloděje. Zapůjčené vybavení totiž není pojištěné. Podle Kvašnovského zákon neumožňuje sportovní potřeby pojistit. Při ztrátě nebo krádeži proto žádají půjčovny zaplacení. S drobným poškrabáním skluznice nebo laku se podle Kvašnovského počítá.
David Sládek

zdroj: ČTK

Akce

<<
leden 2018 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
2425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.1. 02:00
dnes

Zataženo
2°C
25.1.
zítra

Zataženo
6°C / 4°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl