Konference Gender a divadlo na Malé scéně VČD

zdroj: VČD

Ve Východočeském divadle se uskuteční Konference Gender a divadlo.

Součástí bude i repríza hry Konec dějin: jedna žena

Na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla Pardubice se v úterý 12. února uskuteční konference na téma Gender a divadlo. Ve spolupráci s VČD ji pořádá Univerzita Pardubice (pod vedením prof. Mileny Lenderové, Mgr. Katii Hala a dalších), které divadlo zapůjčilo konferenční prostor. Jedná se o první konferenci na toto téma v Pardubicích, a snad bude mít i své pokračování.

„Jestliže jsme se v divadle dozvěděli o teoretických snahách zkoumání divadla z tohoto pohledu, které je na pardubické univerzitě poměrně čerstvé, neváhali jsme se zapojit a dohodli jsme se na spolupráci. Výsledkem je tato konference, ale také INprojekt (malý inscenační projekt) Konec dějin: jedna žena. Autorem hry, která z hlediska historického zkoumá právě gender problematiku, tedy svět z hlediska rozdílností mezi mužem a ženou, je Francois Bégaudeau. Jeho hru jsme uvedli již v listopadu 2012 a při příležitosti zmíněné konference se na Malé scéně ve dvoře uskuteční téhož dne její repríza. Stane se tak konkrétním příkladem tématiky, o které se bude celý den (od 9.30 hodin do 16.30) jednat“, vysvětluje podrobnosti spolupráce dramaturg Zdeněk Janál.

Program konference je rozdělen do dvou sekcí – Dílo dramatiček očima historiků a Pohled na dějiny divadla nejen v Čechách. Řeč bude například o významných dramatičkách (Sarah Kane, Dea Loher, Milada Součková nebo Elfriede Jelineková), o feministických teoriích, ale i o divadelní scénografii, herečkách pardubického divadla v roce 1942 a o řadě dalších výjimečných témat. Své příspěvky představí nejen doktorandi pardubické univerzity, ale i renomovaní odborníci na tuto problematiku Zuzana Augustová, Lenka Jungmannová, Andrea Jochmanová, Katia Hala a další.

Na konferenci a na večerní reprízu Konce dějin je samozřejmě zvána i široká veřejnost.

Dokumenty

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
24
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.9. 13:00
dnes

Zataženo
13°C
25.9.
zítra

Dešťové přeháňky
16°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl