Lyžaře odradil od návštěvy Šumavy silný vítr a sněhové přeháňky

ČESKÉ BUDĚJOVICE 8. února (ČTK) - I přes výrazné oteplení v uplynulém týdnu, kdy většina přírodního sněhu roztála, nabízejí sjezdovky na jihočeské Šumavě dobré podmínky pro lyžování. O víkendu byly v provozu například vleky v areálu Kobyla na Zadově
na Prachaticku. Přišlo však o polovinu méně lidí než obvykle. Odradil je zřejmě silný vítr a sněhové přeháňky.
Podle Luďka Sásky z Lyžařského areálu Zadov jsou dnešní podmínky pro lyžaře mnohem nadějnější než v minulých dnech. Začalo mrznout a sjezdovky jsou tvrdé, navíc meteorologové očekávají do rána asi deset centimetrů nového prašanu. Mělo by se také ještě ochladit a Zadovští tak hned v pondělí chtějí začít zasněžovat umělým sněhem.
Podle Sásky dnes lidé na Zadově byli, ale bylo jich méně, než je obvyklé pro prázdninové týdny. "Zřejmě je odradil silný vítr a sněhové přeháňky," soudí Sáska. Zdejší areál Kobyla pokrývá nejméně půlmetrová vrstva převážně technického sněhu. Horší je to s běžeckými stopami, které jsou bez problému sjízdné až na pláních.
V provozu byly také vleky v Kramolíně na Českokrumlovsku. Přestože se i zde podmínky pro lyžování zlepšily, návštěvnost byla velmi slabá. Podle vedoucího areálu Antonína Koláře lidé asi nevěří tomu, že když počasí v Českých Budějovicích vypadá jako jaro, dá se na Kramolíně lyžovat. "Ale my máme sněhu dost a dnes připadlo už alespoň deset centimetrů nového," připomněl Kolář.
David Sládek

zdroj: ČTK

Akce

<<
únor 2020 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
krizek26
krizek27
2829
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
28.2. 14:34
dnes

Oblačno
5°C
29.2.
zítra

Zataženo
7°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy