Miroslav Bambušek: Exekuce

zdroj: D29

čtvrtek 7. 3. ve 20.00

Miroslav Bambušek: Exekuce

Zábavní pořad v režii Miroslava Bambuška

 

Můžete si samozřejmě říkat, že to je sice strašné, ale že se vás ta exekuce zaplaťpánbůh netýká. Vy přece máte odpovědnost, své závazky platíte včas, jste dostatečně finančně gramotní a do situace, kdy by po vás někdo mohl vymáhat nějaký dluh prostřednictvím exekutora, se prostě nedostanete. Omyl! Když noc zazní noži, tak útok se zdaří. Tak jest! Tak jest! Je slyšet náš řev. My pijeme krev! Je slyšet náš řev. My honíme krev. My lisujeme krev! My pijeme krev. My šponujeme ceny! My šponujeme ceny! To jsme my - exekutoři! Tak jest! Tak jest!

Hrají: Halka Třešňáková, Jakub Čermák, Miloslav König a Dan Dittrich
Hudba: Petr Kofroň
Výprava: Krysí komunita
Světla a zvuk: Petr Krůšelnický

Pořádá o.s. Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu za finanční podpory Ministerstva kultury a statutárního města Pardubice.

 

Miroslav Bambušek (1975)

Dramatik, divadelní a filmový režisér. Po základní škole se vyučil zámečníkem v Mostě, pak vystudoval Střední průmyslovou školu strojní tamtéž, filozofii, francouzštinu a starověkou řečtinu na Institutu základů vzdělanosti UK. Dlouhodobě se věnuje projektům, které vnímají kulturu jako platformu pro politické a sociální reflexe. Je předsedou občanského sdružení Mezery (1997), které divadelně začínalo ve Vodárně města Louny. Zde uvedlo divadelní festivaly Klín mezi homolemi a Den pánů a inscenace Trať!, V oáze – ve strojku – v New Yorku. Později přesídlilo do Multiprostoru (bývalá kotelna Městského úřadu v Lounech), kde mimo jiné realizovalo inscenace tzv. „Balkánské sezóny“, věnované hledání příčin a následků občanských válek na Balkáně na konci 20. století.

Napsal přes třicet divadelních her (např. Caligula, Hugo, Trať!, Heikki, Takoví jako On, Deutsches requiem, Pryč!, Zdař Bůh!, Do židů, Porta Apostolorum, Útěcha polní cesty, Zóna, atd.), dvě nerealizovaná operní libreta (Lenin, Herakles) a filmové scénáře (Důl Barbora, Případ Postelberg, Efekt přihlížejícího, Lucifer, Jan Hus – mše pro tři mrtvé muže). Za hry Písek (2002) a Porta Apostolorum(2004) obdržel druhé ceny v soutěži o nejlepší českou hru Nadace Alfréda Radoka. Za hru Česká válka byl nominován na Českou hru roku 2011 v rámci udílení Cen Alfréda Radoka. Za iniciaci a završení projektu Perzekuce.cz v pražském prostoru La Fabrika získal Miroslav Bambušek Cenu Sazky a Divadelních novin 2006. V roce 2008 obdržel cenu Nadace RWE & Barandov studio za námět na filmový scénář Případ Postelberg.

Režíroval v divadlech: Činoherní studio v Ústí nad Labem, Alfréd ve Dvoře, Divadle Archa, La Fabrika, Meetfactory. Byl vedoucím a iniciátorem projektu Perzekuce.cz, který probíhal od května 2005 do května 2006 v industriálním prostoru bývalé slévárny hliníku v pražských Holešovicích. Náplní projektu byla reflexe československých dějin od konce druhé světové války. Za tento projekt získal cenu Sazky a Divadelních novin v oboru alternativního divadla. V roce 2007 dokončil animovaný film Lucifer, za nějž obdržel na festivalu experimentálních filmů v Olomouci zvláštní cenu poroty. V roce 2008 dokončil dokumentární drama pro Českou televizi Efekt (společně s Radimem Špačkem) a v roce 2009 film Jan Hus – mše za tři mrtvé muže, který také režíroval. S Ewanem McLarenem spoluinicioval na období let 2009-2013 projekt „Cesty energie” (inscenace Zdař Bůh! – Důl Michal, Ostrava; Voda – Ekotechnické muzeum, Praha; Uran – Bunkr Drnov u Slaného, Ropa – Halič, Pardubice). Insenace Ropa - poslední část projektu Cesty energie se připravuje na uvedení v areálu bývalé Tesly v Pardubicích.

Akce

<<
říjen 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
19202122
23242526272829
3031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
19.10. 14:09
dnes

Zataženo
13°C
20.10.
zítra

Zataženo nízkou oblačností
19°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl