Spirituál kvintet & Marien

Folk na Zámku Pardubice

 

Společné vystoupení skupiny Spirituál kvintet a Marien bude na Zámku Pardubice dne 14.8.2011. Představení bude zahájeno na vnitřním nádvoří v 19:00. vstupenky jsou k dostání v Informačním centru Pardubice a na zámecké pokladně.

SPIRITUÁL KVINTET A MARIEN NA ZÁMKU

 

Koncertní večer se koná v rámci projektu FOLK ŽIJE! Jedná se o širokou kampaň, sdružující kapely, akce, festivaly a příznivce za účelem popularizace tohoto žánru, přičemž si klade za cíl upozornit na mladou folkovou scénu. Projekt zahájil již v prosinci milného roku kampaní v Pardubicích a do projektu se postupně aktivně zapojují hudební skupiny po celé republice, stejně tak  žánrové koncerty a festivaly. S nápadem přišla pardubická skupina Marien kolem písničkáře a hudebního publicisty  Víti Troníčka. Po boku Marien a Pavučiny z Pardubic stanuli další mladí, jako jsou například Žamboši ze Vsetína, Hluboké nedorozumění - Prahy, nebo Stráníci z Litvínova. Z „ostřílených pardálů“ jako první stanul Pavel Žalman Lohonka a mezi dalšími jsou například Nezmaři, Slávek Janoušek nebo Spirituál Kvintet, a celá řada dalších co se nestydí za to že jsou folkaři.

 

Kulturní program na zámeckém nádvoří  má zajistit určitou kulminaci celého projektu a má přímou návaznost na promenádní koncerty s názvem Folk na Příhrádku (31.7. a 28.8). Jde o realizaci společného koncertu známé hvězdy české folkové scény Spirituál kvintet a skupiny Marien. Bude se konat v neděli 14.8. od 19:00 v úžasném prostředí na nádvoří Zámku Pardubice. Spojení folkové hudby a romantických prostor historických objektů, zajímavé nasvícení a kvalitní zvuk jistě dokáže vytvořit neopakovatelnou atmosféru a jedinečný zážitek. Kapacita míst v hledišti je ovšem omezena proto rozhodně doporučujeme využít možnosti zakoupit si vstupenku v ceně 180,-Kč v předprodeji Informačního centra na nám. Republiky v Pardubicích, nebo v pokladně na zámku.

 

Pracovníci Východočeského muzea v Pardubicích na zámku vytvořili skvělé zázemí, čímž povzbudili chuť pořadatelů do příprav akce. Pořadatelský tým se inspiroval na festivalech v Telči, nebo Jindřichově Hradci, kde se podobné akce setkávají s mimořádným zájmem publika… Podobně jako má Litomyšl na zámku svůj operní festival, proč by Pardubice nemohly nalézt divácky atraktivní zámecký festival v tomto žánru? 

 

Spirituál kvintet – je dnes legendou na folkové scéně. Písničkami těší své publikum již více než 50 let! Od ledna 2011 Spirituál kvintet vystupuje v nové sestavě. Zpěvačka Veronika Součková, nastoupila po odchodu zpěvačky Ireny Budweiserové. Navíc 7 let zpátky se v Pardubicíh Spirituál představoval pouze se svým adventním programem, tak že určitě se je na co těšit !

 

Marien -  patří k nejvýraznějším tvářím folkové omladiny. Skupina existuje od roku 2004, stala se trojnásobnou držitelkou Porty, také prestižního Krtečka z největšího festivalu FC hudby Zahrada v Náměšti na Hané a řady dalších ocenění. Píseň Memento mori pět měsíců vedla televizní hitparádu žánrového pořadu České televize Na Moll.

 

Více  na www.folkzije.cz

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.9. 06:00
dnes

Mlhy
12°C
26.9.
zítra

Polojasno
19°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl