Japonská noc v Divadle 29

Japonská noc v Divadle 29!

Jedinečná možnost potkat v rámci evropského turné na stejném pódiu hvězdy japonské nezávislé hudební scény aus, zpěvačku Cuushe a domácí zvukové astronauty Gurun Gurun, kteří svoje nahrávky vydávají v Tokiu.

Pátek  5. dubna ve 20.00

AUS (Japonsko)
aus je hudební projekt, za kterým stojí tokijský rodák, ve své zemi velmi respektovaný umělec, Yasuhiko Fukuzono. Ten se od čtyř let učil hrát na piano a již jako teenager začal skládat hudbu k filmům a videohrám. Od roku 2004 pak vystupuje živě pod hlavičkou aus.

Projekt aus vydal prozatím osm alb, která byla celosvětově velmi příznivě přijata kritikou i posluchači. Spolupracoval mj. se špičkami současné elektronické a IDM scény Sylvainem ChauveauL’altraManualISAN, s Ulrichem Schnaussem. Vytvořil remixy např. pro Tujiko Noriko, The Boats nebo Mashu Qrellu. Yasuhiko Fukuzono se kromě aus věnuje i post-popové skupině Mita Kuuluu, hudební produkci a tvorbě scénické muziky.

Hudba aus je osobitým mixem indietroniky, ambientu, glitchových a breakbeatových rytmů a jemného dívčího vokálu (zpěvačky Gutevolk a Cokiyu). Ve svých skladbách Fukuzono využívá i konkrétní zvuky nahrané ve svém okolí. Zároveň klade důraz na silné melodie a detailní propracovanost aranží jednotlivých tracků. V souvislosti s hudbou aus se často hovoří o jejím filmovém charakteru a schopnosti probouzet pomocí zvuku posluchačovu obraznost. Hudebník Ulrich Schnauss o skladbách aus říká, že „evokují pocity melancholie i optimismu současně“. Bedroom pop projektu aus se tak stává ideálním soundtrackem k nomádským snům i ke znovuobjevování zasunutých pocitů, nálad a vzpomínek.

Yasuhiko Fukuzono je zároveň zakladatel a kurátor uznávaného labelu Flau, který má široké rozpětí – od folku až po dream pop a komplexní elektronické experimenty (vydávají zde The Boats, Part Timer, Orla Wren, Sylvain Chauveau, Jefre Cantu Ledesma a další). Vlivný magazín Fader před pár dny zařadil label Flau mezi dvanáctku nejžhavějších tipů na rok 2013.

http://www.ausmusik.com

 

With Rain from takcom™ on Vimeo.

CUUSHE  (Japonsko)
Zpěvačka a skladatelka Cuushe vydala svůj debut Red Rocket Telepathy u labelu Flau. Nahrávala a spolupracovala společně s hvězdou současného experimentálního popu Julií HolterThe BoatsPawnMotion Sickness Of Time Travel nebo s Botany.

Hlavním nástrojem, který ve svých dreampopových skladbách Cuushe používá, je její jemný, ale velmi výrazný vokál. V souvislosti s její hudbou, která bývá přirovnávána ke Cocteau Twins, Sigur Rós, Boards Of Canada nebo i Björk, se v recenzích setkáváme nejčastěji s pojmy jako zasněnost, šepot a bolestná krása.

V britském deníku Guardian se na podzim Cuushe objevila v prestižním výběru New Bands of the Day. Cuushe bude jako zpěvačka hostovat na novém albu Gurun Gurun.

http://www.cuushe.net

 

GURUN GURUN (CZ)
Gurun Gurun je elektroakustický projekt čtveřice Ondřej Ježek (OTK), Federsel 
(B4, Handa Gote, Wabi Experience, Radio Royal...), Tarnovski (Wabi Experience, IQ+1, Miou Miou) a Tomáš Knoflíček (Miou Miou). Gurun Gurun doposud vydali 2 alba u britsko-japonského labelu Home Normal (Bvdub, Celer, Ian Hawgood, Gereth Davis, Machinefabriek, Pimmon…). Album Gurun Gurun se mj. dostalo do celoroční Top 10 prestižní bristolské experimentální stanice Fluid Radio a bylo zařazeno mezi alba týdne u klíčových britských distributorů nezávislé hudby Rough Trade, Boomkat a Norman Records.

Gurun Gurun spolupracovali se Sawako, blízkým spolupracovníkem Björk Opiatem, Floexem nebo s hráči na historické violy da gamba Irenou a Vojtěchem Havlovými, jejich skladby a remixy se objevily na řadě kompilací po celém světě. Gurun Gurun se věnují také skládání hudby pro alternativní divadlo, taneční představení a výtvarné instalace. Koncertovali společně s Timem Heckerem, Boduf Songs, Lichens, Trespassers William, Grails aj.

V současnosti kapela dodělává další desku a polovina GG (Federsel + Tarnovski) připravuje pro label Nomadic Kids Republic album nového projektu Wabi Experience.

http://www.gurunas.net


Akci pořádá Divadlo 29 v rámci projektu Electroconnexion 2013 za finanční podpory statutárního města Pardubic a Ministerstva kultury ČR.


Vstupné: 120 Kč, držitelé průkazů ISIC, IYTC, ITIC a ALIVE mají nárok na 50% slevu

Divadlo 29

Sv. Anežky České 29

530 02 Pardubice

www.divadlo29.cz


Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
2324
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
23.9. 12:00
dnes

Déšť
10°C
24.9.
zítra

Oblačno
16°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl