Putovní výstava o hrdinech naší doby

zdroj: AFI Palace

Výstava fotografií a příběhů představuje lidi nejrůznějšího věku, povolání a sociálního statusu, které spojuje jedna věc – bojují, byť často osamoceně, proti bezpráví, které je přítomno i v dnešní demokratické společnosti.  Výstavu bude možné shlédnout od 2. do 19. května 2013 v pardubickém AFI Paláci. Tato putovní výstava je součástí projektu Hrdinou může být každý, kterou pořádá Liga lidských práv. Hlavním partnerem je sociálně-ekologická nevládní organizace Nesehnutí. Výstavu doplní také diskusní večery a kampaň Nebuď béééčko, buď hrdinou. Projektem chce organizátor vzbudit v lidech touhu začít měnit špatné věci, které se v jejich okolí dějí. Patronem projektu je teolog a filozof Tomáš Halík, novinářka a spisovatelka Ludmila Rakušanová, filozof Jan Sokol, režisér, kameraman a producent Vít Klusák, novinář Jaroslav Spurný a zpěvačky z Čokovoko.

 

Jak všichni dobře vědí, pokud se někomu něco nelíbí, je nutné to říct. Nadáváním u televize nebo u piva se nic nevyřeší. Projekt Hrdinou může být každý nabádá lidi, aby v sobě probudili pomyslného hrdinu či hrdinku a šli bojovat za správnou věc. Výstava představí deset novodobých hrdinů, které vybrala odborná porota ze 105 přihlášených účastníků, a jejich příběhy. Tito lidé se postavili bezpráví, stereotypům, nespravedlnosti či korupci. Z jejich zážitků a fotografií, které výstava zachycuje, bude vybrán největší hrdina dneška. Hlasovat je možné již nyní na webu www.hrdinou.cz/hlasuj.

 

Diskusní večery, v jejichž rámci vystoupí mnozí odborníci z řad patronů projektu a právníků budou veřejné Účastníci se mohou vždy těšit i na setkání s jedním z hrdinů. Hlavní myšlenkou kampaně Nebuď béééčko, buď hrdinou je vymezení se proti lidské pasivitě, lhostejnosti a „stádnosti“ české společnosti.  V kampani je populace znázorněna jako ovčí stádo, které představuje protiklad k hrdinům. Organizátor věří, že se mnozí v ovcích poznají a uvědomí si, že mohou být pro společnost prospěšní.

 

„Výstava Hrdinou může být každý nabízí mnoho otázek k zamyšlení nad tím, jak je důležité znát svá práva a aktivně je bránit. Věřím, že tito dnešní hrdinové budou mnoho z nás inspirovat a že bude naše společnost zase o krůček blíž k většímu respektování jednotlivce,“ říká Zuzana Kubíčková, marketingová manažerka AFI Paláce.

 

 

 

Poznámka pro editory:

Hlavním realizátorem projektu je nezisková organizace hájící práva a svobody všech lidí Liga lidských práv.  Liga pomáhá lidem, aby znali svá práva a aktivně je prosazovali. Prosazuje systémové změny, které zlepšují kvalitu života v České republice. Vizí Ligy je spravedlivá, svobodná a angažovaná společnost pro všechny.

 

Hlavním partnerem projektu je sociálně-ekologická nevládní organizace Nesehnutí. Cílem aktivit Nesehnutí je ukázat, že změna společnosti založená na respektu k lidem, zvířatům i přírodě je možná a musí vycházet především zdola. Organizace proto podporuje angažované lidi, kteří se zajímají o dění okolo sebe a kteří považují zodpovědnost za život na naší planetě za nedílnou součást své svobody. Funguje nezávisle na stranických a ekonomických zájmech a výhradně nenásilnými prostředky.

 

www.afi-palac.cz

 

 

AFI Palác, jediné nákupní centrum v Pardubicích a okolí, byl slavnostně otevřen v listopadu roku 2008. Nachází se v centru města Pardubic, na Masarykově náměstí. Na ploše 20 000 m2 nabízí více než 100 obchodů se zbožím renomovaných domácích i světových značek, multikino Cinema City s 8 sály, restaurace, kavárny, provozovny rychlého občerstvení a služby. Součástí obchodního centra je také podzemní parkoviště s kapacitou 542 parkovacích míst.

 

Pro více informací kontaktujte:

 

AFI Palác

Zuzana Kubíčková

zuzana.kubickova@afi-palac.cz

tel.: 469 800 102                                                                                

 

Crest Communications

Jana Bakešová                                                                       Daniela Pulcová

jana.bakesova@crestcom.cz                                           daniela.pulcova@crestcom.cz

tel.: 222 927 111                                                                     tel.: 222 927 111

mobil: 731 613 604                                                    tel.: 731 613 606

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
24
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.9. 13:00
dnes

Zataženo
13°C
25.9.
zítra

Dešťové přeháňky
16°C / 10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl