Dostihová sezona je připravena

Dostihová sezona v Pardubicích je připravena

Pardubice, 2. května 2013 – Dostihová sezona může začít. Dostihový spolek a.s. připravil na letošní rok několik novinek, upravil dostihovou dráhu a zahájil rekonstrukce tribun. Cílem  společnosti je zvyšovat atraktivitu pardubických dostihů a zpříjemnit návštěvníkům pobyt v Synthesia Parku.

Dostihová sezona začíná v Pardubicích tradičně 8. května. Zahajovací Italský den je prvním ze dvanácti dostihových mítinků, které Dostihový spolek a.s. na letošní sezonu připravil. Vrcholem samozřejmě bude 123. Velká pardubická s Českou pojišťovnou, které bude předcházet seriál čtyř kvalifikací, ale připravena je i jedna novinka – tzv. bumpery. „Už jsme několikrát prezentovali, že se jedná o nový typ dostihů, který je obvyklý v zahraničí, u nás je ale novinkou. Stručně řečeno jde o rovinové dostihy pro mladé a začínající překážkové koně. Díky těmto dostihům mohou trenéři především pozdní vytrvalce zatěžovat pozvolna a mohou je tak lépe připravit na delší tratě překážkových dostihů,“ připomněl ředitel Dostihového spolku a.s. a místopředseda představenstva Michael Skalický. Bumpery se budou konat v pátek, vždy den před I. a II. kvalifikací na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou a vstupné na ně bude zdarma.

Kromě dostihů jsou však v Synthesia Parku připraveny i parkury, soutěže všestrannosti či závody spřežení. „Domluvili jsme se také na pořádání dalších akcí jako je např. Velká pardubická rodinná pouť, Apetit festival či vloni velmi navštěvované rodeo soutěže PRORODEO TOUR,“ doplnil Michael Skalický.

Dostihový spolek a.s. po celé jaro také pracoval na přípravě dostihové dráhy. Věnoval se travnatému povrchu, kde bylo v oblasti startu a některých skoků rozmetáno na 300 tun kompostu a na přibližně 20 ha povrchu dráhy byla vyseta nová tráva. Celá dráha byla navíc provzdušněna tzv. vetidrainem. „Upravili jsme také oranice, které jsme vyspádovali, aby se tam nedržela voda a stékala do drenážních příkopů, které jsme vybagrovali. Jsou to téměř dva kilometry příkopů, které jsme takto vyčistili,“ vypočítal práce na dráze její správce Jiří Janda. Diváci si jistě všimnou i vykácených topolů, které musely být odstraněny kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu a možnému ohrožení zdraví koňů a jezdců a dalších lidí, kteří se na dostihové dráze pohybují.  

„Myslíme ale i na pohodlí návštěvníků dostihů. Opravujeme a natíráme balkony lóží na hlavní tribuně D a máme rozpracovanou projektovou dokumentaci na rekonstrukci tribuny B. U té bychom chtěli opravit vnější plášť a zrekonstruovat sociální zařízení v přízemí,“ doplnil ředitel Michael Skalický. 

Pořadatel pardubických dostihů, Dostihový spolek a.s., má však ještě jeden cíl – pokračovat ve stabilizaci společnosti a zlepšovat ekonomickou situaci. „Chceme dál zvyšovat prestiž dostihů v Pardubicích, chceme aby se lidé u nás cítili příjemně.  Z ekonomického hlediska pak očekávám stabilizaci, tedy kontrolu nákladů, revize smluv, jednání s partnery. Stabilizaci čekám i ve vedení Dostihového spolku, kde bylo mnoho osobností a mnoho názorů. Dostihový spolek je obchodní společnost, která má nabízet návštěvníkům kvalitní služby a generovat zisk. To je práce nejen na letošní sezónu,“ prohlásil předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Richard Benýšek.  

 

AKCE V MĚSÍCI KVĚTNU

 

Cena města Pardubic – parkurové závody

sobota 4. května 2013

od 9:00 hod.

Vstupné zdarma

 

Zahajovací dostihový den - Italský den

středa 8. května 2013

od 13:00 hod.

Vstupné dospělí 90,- Kč, děti do 140 cm zdarma, senioři zdarma

 

Páteční dostihy – bumpery

pátek 24. května 2013

od 18:00 hod.

Vstupné zdarma

 

I. kvalifikace na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

Ruský den – Den dopravy a stavitelství

sobota 25. května 2013

od 13:00 hod.

Vstupné dospělí 90,- Kč, děti do 140 cm zdarma, senioři zdarma

 

www.synthesiapark.cz

Akce

<<
červenec 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
161718192021
22232425262728
293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
16.7. 12:00
dnes

Zataženo
17°C
17.7.
zítra

Oblačno
24°C / 12°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy