23. festival neprofesionální komorní a symfonické hudby na zámku

2. etapa, neděle 19. 5. 2013, v 17.00 hod., Rytířský sál zámku Pardubice

Slavnostní koncert k 45. výročí založení Pardubického komorního orchestru, jehož dirigent Otakar Tvrdý se v tomto roce dožívá 80 let.

 Národní festival komorních a symfonických těles je letos rozložen do pěti etap, které se konají mezi březnem a zářím 2013 v různých městech a regionech ČR (Rumburk, Pardubice - zámek, Bučovice – zámek, Slavkov – kaple,  Trmice - zámek, Stěžery u Hradce Králové – kostel sv. Marka). Zúčastní se jej 22 hudebních těles, tj. asi 340 účinkujících. V rámci festivalu se uskuteční 6 koncertů v 6 městech České republiky.

Programově se festival zaměřuje nejen na obvyklá hudební výročí, ale vyzývá ke spolupráci i soudobé české skladatele. Po každém festivalovém koncertu probíhá seminář s účinkujícími, jejichž výkony hodnotí odborná rada. Tato praxe se velmi osvědčila, díky tomu se festival, jeho program i celý obor komorní a symfonické hudby neustále vyvíjí a zdokonaluje. 

Na koncertu 2. etapy, která se koná v Rytířském sále zámku Pardubice, vystoupí dětský soubor Lanškrounští pištci, Tišnovský komorní orchestr, flétnový soubor SYRINX z Prahy a Pardubický komorní orchestr (dirigent Otakar Tvrdý).

Akci za podpory a z pověření Ministerstva kultury připravuje Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, útvar ARTAMA, Asociace neprofesionálních komorních a symfonických těles (ANKST) ve spolupráci s Pardubickým komorním orchestrem. Etapa se bude konat pod záštitou primátorky města Pardubic MUDr. Štěpánky Fraňkové a Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky. 

Koncert bude nahrávat Český rozhlas 3 – Vltava pro svůj hudebně publicistický pořad „Slovo o hudbě“ (redaktorka Alena Michálková).

 

Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby (www.amaterskatvorba.cz), který se koná pod záštitou České komise pro UNESCO, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky. 

 

Srdečně zveme širokou veřejnost na koncert 2. etapy festivalu!

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
26.3.
zítra

Polojasno
8°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy