Letní kino přivede Tyršovy sady znovu k životu

Přípravy osmého ročníku Pardubického letního kina jsou v plném proudu.  Už za necelé dva měsíce začnou pod širým nebem vrčet promítačky, aby se tu pod hvězdnou oblohou mohly opět potkávat hvězdy stříbrného plátna se stovkami diváků.  Po loňské odmlce znovu ožijí populární Tyršovy sady.  Jejich plánovaná rekonstrukce byla odložena, a tak nic nebrání tomu, aby se tento unikátní prázdninový biograf vrátil na své původní místo, kde se před lety začala psát jeho historie.

 

„Vedení radnice nám vyšlo vstříc a souhlasilo, že se Pardubické letní kino může v letošním roce vrátit do Tyršových sadů. Považujeme to za úžasnou zprávu. Jde o ideální prostor v centru města, navíc uprostřed krásné přírody s naprosto jedinečnou atmosférou,“ neskrývá nadšení jednatel společnosti Cinema Time Tomáš Drechsler.

 

A na výsost spokojení mohou být i pardubičtí filmoví fanoušci. Na ty čeká velkolepý program plný lákavých novinek i osvědčené klasiky ze zlatého fondu české a světové kinematografie.  Pořadatelé navíc slibují, že letošní ročník bude mít hned několik NEJ.

 

Tím prvním bude jeho délka. Promítačky se poprvé rozsvítí už v pátek 28. června a poběží den co den až do konce letních prázdnin. Vedle pětašedesáti filmů nebude chybět ani bohatý doprovodný program, řada festivalových hostů a delegací.  Účast už mimo jiné přislíbil režisér a scenárista Jan Novák, který v Pardubicích uvede ve světové předpremiéře (!) svoji pozoruhodnou dokumentární veselohru Pušky, puky, pivo a psi. „Jde o netradiční snímek, který prostřednictvím dobových skvostů z archivu Armádního filmu a intimních rozhovorů se slavnými hráči jakými jsou Jaroslav Holík, Josef Golonka, Jiří Holeček nebo Dominik Hašek přibližuje mentalitu československých hokejových vojáků a důstojníků.  Diváci se tak dozvědí, jaké to bylo trénovat a hrát za armádní hokejové kluby, u jaké jednotky hráči sloužili, co by dělali v případě války, jak byli povyšováni či jak se pašovalo sklo, vodka, peníze a puky skrz Železnou oponu, aby se zpátky vozil prací prášek. Jak se pořádaly hromadné „socialistické“ svatby hráčů, jak se foukalo do balonku před nedělními tréninky, jak se plnily závazky a chodilo na výslechy. Zkrátka budou svědky řady téměř groteskních situací a scén, které se skládají v příběh smutné doby plný životních tragédií, z něhož běhá mráz po zádech,“ popisuje filmovou novinku Tomáš Drechsler.

 

Další připravované překvapení v podobě hřiště s velkým pískovištěm a řadou atrakcí, jistě ocení rodiče a hlavně jejich děti.  „Ve spolupráci s Městským obvodem Pardubice 1 bychom rádi z areálu letního kina vytvořili příjemné místo, které nabídne lidem nejen zábavu a potěšení, ale i odpočinek. Letní kino tak může být areálem, kde se mohou scházet celé rodiny. Dají si občerstvení, rodiče si v klidu popovídají, děti se vyřádí a pak si všichni společně užijí jedinečnou atmosféru pěkného filmu zhlédnutého pod širým nebem. Prostě se snažíme, byť dočasně, vrátit Tyršovým sadům kouzlo a život,“ říká Tomáš Drechsler. To je také hlavní důvod, proč bychom rádi areál kina tentokrát otevírali již v odpoledních hodinách. 

 

Že by prodloužení „otevírací doby“ a očekávaný větší počet návštěvníků s sebou měly přinést komplikace v podobě stížností a protestů lidí bydlících v okolí parku, podobně jako během prvních ročníků, toho se organizátoři nebojí. „Problémy s hlukem jsme vyřešili již před dvěma lety instalací bariéry na schodech u Sukovy třídy.

 

 A pokud jde o případné hlučnější diváky, máme již mnoha lety prověřený tým pořadatelů, také můžeme vždy počítat s pomocí Městské policie. Spolupráce s pardubickými strážníky funguje řadu let a troufám si tvrdit, že perfektně. Kromě počasí tak momentálně nevím o ničem, co by letošní Pardubické letní kino mohlo pokazit,“ uzavírá Tomáš Drechsler.

  

Jan Motyčka

promotér Pardubického letního kina

 

E-mail: motycka@letni-kino.cz

Bezplatná linka: +420 800 707 272

 

www.letní-kino.cz

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
24.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
25.3.
zítra

Polojasno
9°C / 5°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy