Rekonstrukce Sokolovny se přiblížila

Připravovaná rekonstrukce pardubické sokolovny je opět blíže ke své realizaci. Zastupitelé města minulý týden na svém posledním jednání schválili zařazení projektu III. etapy modernizace Sportovního areálu T.J. Sokol Pardubice I do Integrovaného plánu rozvoje města. „Rekonstrukce sokolovny patří v tuto chvíli mezi naše prioritní projekty, stejně jako například revitalizace Tyršových sadů nebo rekonstrukce třídy Míru,“ říká primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.
Zastupitelé zároveň schválili poskytnutí půjčky ve výši 2,5 milionů korun na přípravu další fáze projektové dokumentace, dotaci 15 milionů korun na povinnou spoluúčast Sokola v projektu k Evropské unii, a dalších 15 milionů korun, tentokrát ve formě půjčky, na předfinancování projektu. „V současné době máme už kompletně zpracovanou a předanou projektovou dokumentaci pro stavební povolení. Samotné povolení chceme mít na začátku července a během prázdnin budeme podávat zpracovanou žádost k Regionální radě soudržnosti Severovýchod. Mezi tím bude dokončené výběrové řízení na generálního dodavatele. Pokud vše půjde i nadále hladce, předpokládáme, že na začátku října začneme stavět. Vše by pak mělo být dokončené v červnu příštího roku,“ dodává Pařízková.
Rekonstrukce bude opravdu „totální“. Budova se dočká nové střechy, sanovány budou veškeré nosné zdi. V budově budou nové sociální zařízení, šatny, elektroinstalace, sportovní povrchy i nová sportoviště. Celková cena rekonstrukce by neměla přesáhnout částku 85 milionů korun. 85 procenty se na rekonstrukci bude podílet Evropská unie.

Akce

<<
únor 2020 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
26272829
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.2. 00:00
dnes

Jasno
7°C
27.2.
zítra

Oblačno
5°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy