Automatické kulturní mlýny

Po sto jedna letech nepřetržitého mlýnského provozu se Automatické mlýny patrně navždy zastavily a očekávají, co bude dál. Alespoň na čtrnáct dnů budou teď místem nejrůznějších kulturních akcí a setkání.

 

pondělí 10.6.2013

17:00 / Offcity architekti: Benjamin Frágner / přednáška

Benjamin Frágner, historik architektury, se věnuje ochraně a proměnám průmyslových staveb. Od roku 2002 je ředitelem Výzkumného centra průmyslového dědictví FA ČVUT. V Automatických mlýnech bude prezentovat obecné zkušenosti týkající se nového využití industriální architektury s ukázkami především zahraničních příkladů. Vstupné 50 Kč.


středa 12.6.2013

17:00 / Offcity architekti: Alexandra Brabcová / přednáška

Alexandra Brabcová vystudovala filosofickou fakultu a působila v Národní galerii v Praze, od roku 2012 působí jako manažerka v týmu společnosti Plzeň 2015. „Budovy mlýnů patří mezi nejpopulárnější objekty konverzí v průmyslovém dědictví a o to větší je to výzvou pro Pardubice.“Přednáška nás provede různými konverzemi průmyslových objektů v Evropě a USA - od bytů po nové kulturní instituce pro 21. století. Vstupné 50 Kč.


čtvrtek 13.6.2013

16:00 / Nové využití Automatických mlýnů / vernisáž výstavy studentských projektů

Výstava představí studentské projekty zabývající se příležitostmi a limity, které skýtá pardubická architektonická ikona u břehu Chrudimky - Automatické mlýny bratří Winternitzů. Studentské projekty se zamýšlí nad možnostmi, které tato stavba nabízí, prověřují, jaké nové využití je vhodné v rámci struktury Pardubic a především s ohledem na kulturně-historickou hodnotu objektu. Nabízí rozličné koncepty přístupu k této budově a jejímu dalšímu životu. Veřejnost bude mít možnost se k jednotlivým konceptům v průběhu konání výstavy vyjádřit, ohodnotit jejich kvalitu a možný přínos pro život v Pardubicích. Součástí vernisáže bude zároveň prezentace krátkých příspěvků k jednotlivým projektům. Vstup volný.

20:00 / Tereza Lenerová Hradilková: Deadline / Tanec Praha 2013

Taneční duet v podání Kateřiny Dietzové Pasi Mäkëleho. Tanečně-pohybová inscenace choreografky Terezy Lenerové Hradilkové reagující na rychlost, se kterou probíháme dnešním světem. Neustále si tvoříme další a další deadliny, ale na svůj vlastní deadline se bojíme pomyslet. Co všechno chceme stihnout, než zemřeme? Vstupné 120 Kč.


pátek 14.6.2013

10:00–18:00 / Think Tank: Automatické mlýny konference

Think tank jako „myšlenková nádrž“, zdroj informací, konceptů a nápadů, jejichž společným jmenovatelem je budoucnost Gočárových mlýnů. Přijďte si poslechnout mezioborovou diskusi a prezentace přizvaných hostů na téma konverze a možné využití průmyslových budov s přesahem do problematiky pardubických Automatických mlýnů. Diskuse se zúčastní architekti, historikové, zástupci města i současného majitele, příležitost zapojit se do diskuse budete mít ale i vy. Tento think tank je součástí cesty hledání budoucího využití mlýnů a byl vyvolán nezávislou iniciativou Mlýny městu! Více informací o programu a hostech na www.mlynymestu.cz. Vstupné 50 Kč.

20:00 / Automatický improvizační orchestr + Setkáme se s Gočárem (CZ/SK/ES/BE/USA) / Tanec Praha 2013

6 hudebníků, 6 tanečníků, 6 prostorů a 1 světelný designér se prolnou v jednom večeru, aby vytvořili společný příběh. Pohyb, zvuk a ticho. Šestice tanečnic a elektroakustický improvizační orchestr složený jen pro tuto příležitost, pro tento prostor ze členů kapel a projektů IQ+1Gurun GurunThe Pololáníks nebo Total Verquert. Neopakovatelné momenty, magie přítomného okamžiku. Princip a pravidla koncertně-taneční řady Setkáme se... jsou následující: jde o setkání tanečníků/performerů a hudebníků, kteří v různých formacích vytváří na jevišti přímo před očima diváků několik krátkých představení. Vždy jeden tanečník a jeden hudebník se losováním setkají na jevišti; sólo je velice 'průhledné' a dává šanci se zasoustředit na vlastní vnímání situace a jak jí performer ztvární do pohybového nebo sluchového materiálu, zároveň si ale hudebník a tanečník navzájem dávají oporu. Následuje skupinová improvizace všech účinkujících: tanečníci i hudebníci sdílí prostor; v této situaci je důležité naslouchání a pozornost k tomu, co se už děje a jak se k vnější situaci vztáhnout. Vstupné 50 Kč.

Dokumenty

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
21222324
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
21.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
22.3.
zítra

Skorojasno
17°C / 6°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy