Automatické kulturní mlýny

Po sto jedna letech nepřetržitého mlýnského provozu se Automatické mlýny patrně navždy zastavily a očekávají, co bude dál. Alespoň na čtrnáct dnů budou teď místem nejrůznějších kulturních akcí a setkání.

 

pondělí 10.6.2013

17:00 / Offcity architekti: Benjamin Frágner / přednáška

Benjamin Frágner, historik architektury, se věnuje ochraně a proměnám průmyslových staveb. Od roku 2002 je ředitelem Výzkumného centra průmyslového dědictví FA ČVUT. V Automatických mlýnech bude prezentovat obecné zkušenosti týkající se nového využití industriální architektury s ukázkami především zahraničních příkladů. Vstupné 50 Kč.


středa 12.6.2013

17:00 / Offcity architekti: Alexandra Brabcová / přednáška

Alexandra Brabcová vystudovala filosofickou fakultu a působila v Národní galerii v Praze, od roku 2012 působí jako manažerka v týmu společnosti Plzeň 2015. „Budovy mlýnů patří mezi nejpopulárnější objekty konverzí v průmyslovém dědictví a o to větší je to výzvou pro Pardubice.“Přednáška nás provede různými konverzemi průmyslových objektů v Evropě a USA - od bytů po nové kulturní instituce pro 21. století. Vstupné 50 Kč.


čtvrtek 13.6.2013

16:00 / Nové využití Automatických mlýnů / vernisáž výstavy studentských projektů

Výstava představí studentské projekty zabývající se příležitostmi a limity, které skýtá pardubická architektonická ikona u břehu Chrudimky - Automatické mlýny bratří Winternitzů. Studentské projekty se zamýšlí nad možnostmi, které tato stavba nabízí, prověřují, jaké nové využití je vhodné v rámci struktury Pardubic a především s ohledem na kulturně-historickou hodnotu objektu. Nabízí rozličné koncepty přístupu k této budově a jejímu dalšímu životu. Veřejnost bude mít možnost se k jednotlivým konceptům v průběhu konání výstavy vyjádřit, ohodnotit jejich kvalitu a možný přínos pro život v Pardubicích. Součástí vernisáže bude zároveň prezentace krátkých příspěvků k jednotlivým projektům. Vstup volný.

20:00 / Tereza Lenerová Hradilková: Deadline / Tanec Praha 2013

Taneční duet v podání Kateřiny Dietzové Pasi Mäkëleho. Tanečně-pohybová inscenace choreografky Terezy Lenerové Hradilkové reagující na rychlost, se kterou probíháme dnešním světem. Neustále si tvoříme další a další deadliny, ale na svůj vlastní deadline se bojíme pomyslet. Co všechno chceme stihnout, než zemřeme? Vstupné 120 Kč.


pátek 14.6.2013

10:00–18:00 / Think Tank: Automatické mlýny konference

Think tank jako „myšlenková nádrž“, zdroj informací, konceptů a nápadů, jejichž společným jmenovatelem je budoucnost Gočárových mlýnů. Přijďte si poslechnout mezioborovou diskusi a prezentace přizvaných hostů na téma konverze a možné využití průmyslových budov s přesahem do problematiky pardubických Automatických mlýnů. Diskuse se zúčastní architekti, historikové, zástupci města i současného majitele, příležitost zapojit se do diskuse budete mít ale i vy. Tento think tank je součástí cesty hledání budoucího využití mlýnů a byl vyvolán nezávislou iniciativou Mlýny městu! Více informací o programu a hostech na www.mlynymestu.cz. Vstupné 50 Kč.

20:00 / Automatický improvizační orchestr + Setkáme se s Gočárem (CZ/SK/ES/BE/USA) / Tanec Praha 2013

6 hudebníků, 6 tanečníků, 6 prostorů a 1 světelný designér se prolnou v jednom večeru, aby vytvořili společný příběh. Pohyb, zvuk a ticho. Šestice tanečnic a elektroakustický improvizační orchestr složený jen pro tuto příležitost, pro tento prostor ze členů kapel a projektů IQ+1Gurun GurunThe Pololáníks nebo Total Verquert. Neopakovatelné momenty, magie přítomného okamžiku. Princip a pravidla koncertně-taneční řady Setkáme se... jsou následující: jde o setkání tanečníků/performerů a hudebníků, kteří v různých formacích vytváří na jevišti přímo před očima diváků několik krátkých představení. Vždy jeden tanečník a jeden hudebník se losováním setkají na jevišti; sólo je velice 'průhledné' a dává šanci se zasoustředit na vlastní vnímání situace a jak jí performer ztvární do pohybového nebo sluchového materiálu, zároveň si ale hudebník a tanečník navzájem dávají oporu. Následuje skupinová improvizace všech účinkujících: tanečníci i hudebníci sdílí prostor; v této situaci je důležité naslouchání a pozornost k tomu, co se už děje a jak se k vnější situaci vztáhnout. Vstupné 50 Kč.

Dokumenty

Akce

<<
prosinec 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
12131415
16171819202122
23242526272829
3031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
12.12. 00:00
dnes

Skorojasno
-7°C
13.12.
zítra

4°C / 0°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy