Město nabízí pomoc zatopeným oblastem

 TISKOVÁ ZPRÁVA

 

                               

V Pardubicích dne 6. června 2013

 

Město nabízí pomoc zatopeným oblastem

Vedení Pardubic pošle pomoc do oblastí zatopených povodněmi. Obrátilo se na Královéhradecký kraj s nabídkou okamžité materiální pomoci konkrétním obcím. Zároveň bude zastupitelstvo 18. června schvalovat čtvrtmilionovou finanční pomoc pro Kralupy nad Labem.

„Pardubický kraj nebyl povodněmi zasažen vůbec. Rozhodli jsme se však podat pomocnou ruku těm, kteří takové štěstí neměli. Prostřednictvím úřadu Královéhradeckého kraje jsme nabídli okamžitou materiální pomoc postiženým obcím a nyní čekáme na reakci starostů, co konkrétně potřebují,“ uvedla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Povodně zasáhly mimo jiné právě i sever Královéhradeckého kraje, kam by měla směřovat část materiální pomoci.

„Jako Pardubice jsme chtěli pomoct i konkrétnímu městu, kterého se povodně velmi dotkly. Osobně starostu Kralup znám, vím, jaká je tam situace a jsem si jist, že naši pomoc maximálně využije ve prospěch jeho města. Proto jsem navrhl paní primátorce právě Kralupy nad Vltavou a jsem rád, že vedení města můj návrh podpořilo,“ řekl pardubický zastupitel a poslanec Jiří Skalický.

Čtvrtmilionovou pomoc musí ještě schválit zastupitelstvo, které bude zasedat 18. června. Vedení města může navíc rozhodnout o okamžité materiální pomoci v maximální hodnotě 50 tisíc korun.

 

                                                                                                                                            

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
2324
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
23.9. 21:07
dnes

Zataženo
11°C
24.9.
zítra

Oblačno
16°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl