Setkání lovců perel aneb Nebuď lichej

Setkání lovců perel aneb Nebuď lichej!

 

vyhodnocení celoroční čtenářské soutěže v Pardubickém kraji

Krajská knihovna v Pardubicích připravuje v sobotu 22.6.2013 nejen pro dětské čtenáře zábavný program na celé odpoledne Setkání lovců perel aneb Nebuď lichej!

sobota 22. 6. 2013

V tento den dojde k slavnostnímu vyhodnocení celoroční čtenářské soutěže v Pardubickém kraji. Doprovodný program bude probíhat v krajské knihovně, v hudebním sále radnice a na Pernštýnském náměstí.

Krajská knihovna v Pardubicích se zapojila do celoroční čtenářské soutěže "Lovci perel". Přes 300 dětských knih označených jako "Perlorodky" malí i větší čtenáři četli po dobu 10 měsíců, po přečtení knihy odpověděli v dotazníku na otázky vztahující se k přečtené knize. Za správné vyplnění obdrželi perly, které navlékali na náhrdelník. Do této soutěže se zapojili i další čtenáři z knihoven v Pardubickém kraji, takže počet lovců se výrazně zvýšil. Kolik perel  má nejdelší náhrdelník? Kdo v této soutěži zvítězil? Kdo je nejlepším čtenářem v Pardubicích a kdo v knihovnách Pardubického kraje?  Kdo přečetl nejvíce knih od evropských autorů? 

To se dozvíte v sobotu 22. června odpoledne v Pardubicích, protože v tento den připravujeme slavnostní vyhlášení výsledků čtenářské soutěže doplněné o zábavný program na celé odpoledne.

Na Pernštýnském náměstí před knihovnou bude postaven velký stan, který dětem nabídne zábavné aktivity. Milým zpestřením této akce budou lichožroutí výtvarné dílny s ilustrátorkou Galinou Miklínovou právě ve stanu na náměstí a výstava jejích ilustrací v knihovně. Knihovna v tento den bude otevřena veřejnosti od 8 do 12 hodin, od 13 hodin však bude mít mimořádně otevřeno pouze dětské oddělení, kde rovněž bude probíhat doprovodný program.

Registrace soutěžících čtenářů proběhne v Krajské knihovně v Pardubicích na Pernštýnském náměstí od 13.00 hodin

Slavnostní vyhodnocení čtenářů proběhne v hudebním sále radnice od 14.30 hodin

vystoupení divadelního souboru Benešáčci

scénické čtení skupinou LISTOVÁNÍTobiáš Lolness (Timothée de Fombelle)

Doprovodný program na Pernštýnském náměstí a v krajské knihovně od 16.30 hodin

výtvarné lichožroutí dílny s Galinou Miklínovou

zábavný program - deskové hry, soutěže, výtvarné dílny atd.

čtení pohádkových knih

možnost zakoupení knih pro děti za výhodné ceny

a v knihovně výstava ilustrací Galiny Miklínové z trilogie knih Pavla Šruta - Lichožrouti

 

Pro všechny účastníky soutěže, kteří přijedou na slavnostní vyhlášení, jsou připraveny odměny a také možnost navštívit pardubický zámek a výstavu „Dinosauři“ ve výstavním prostoru Mázhaus zdarma.

Tento celoroční čtenářský projekt vznikl ve spolupráci Knihovny města Hradce Králové, Univerzity Hradec Králové a KDK SKIP 08 v rámci projektu Littera. Akce probíhá za podpory náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Ing. Jany Pernicové a regionálního výboru SKIP 08 Východní Čechy.

 

Dokumenty

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
krizek25
2627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
26.9. 01:00
dnes

Skorojasno
12°C
27.9.
zítra

Polojasno
21°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl