TZ Zrcadlo umění - rekapitulace

zdroj: Kulturní centrum Pardubice

Na festivale Zrcadlo umění se denně představily stovky účinkujících

 

Festival Zrcadlo umění (jarní část městských slavností) letos oslavilo 13 let své existence. Tato nesoutěžní přehlídka jednotlivců i souborů je vždy příležitostí k vystoupení a prezentaci práce dětí, dospělých i seniorů, kteří se věnují umění ve všech jeho podobách.

I letos se jednalo o pestrou paletu živých tanečních a pohybových vystoupení, pěveckých výkonů, koncertů, divadelních kusů i výtvarných počinů. Každý divák, posluchač a návštěvník mohl během uplynulého týdne sám posoudit, kolik šikovných, nadšených a talentovaných bytostí kolem nás žije. Denně se na několika místech ve městě představily se svým uměním desítky i stovky účinkujících.

Jen zahajovacího průvodu se v úterý 18. června v 10 hodin zúčastnilo na 450 dětí, převážně z mateřských a základních škol. Odpolední průvod již čítal kolem 750 účinkujících. V tak horkém počasí (cca 35 °C), to byl úctyhodný výkon! Několik desítek dětských i dospělých herců hrálo tento den pro stovky diváků svá představení. Skvělá atmosféra panovala i večer na zaplněném Pernštýnském náměstí při koncertu skupiny Pirate Swing band.

Druhý den se především muzicírovalo, kupříkladu Večer krásných smyčců čítal kolem 120 hudebníků, žákovské big bandy na náměstí kolem 160 členů. Více než 90 dětí předvedlo své výkony ve čtvrtek na pěveckých soutěžích Pardubický skřivan a Perníkový slavík, dalších přibližně 240 dětí zpívalo na zámku v pěveckých sborech. Sbory dospělé reprezentovalo cirka 170 zpěváků.

Největší účast je každoročně zaznamenána čtvrtý den, tedy v pátek, kdy celé město tančí.
Na podiu na Pernštýnském náměstí se během dne vystřídalo odhadem 800 dětí a dospělých z téměř 70 tanečních skupin a souborů, které ve městě působí.

V rámci Zrcadla se konalo také množství koncertů, výstav a dalších doprovodných akcí. Letošní novinkou byl Veletrh vědy aneb Vědecko-technický jarmark uprostřed města, který připravila Univerzita Pardubice.

Celkově lze mluvit o více než dvou tisícovkách vystupujících. Zapomenout nelze na stovky věrných diváků a posluchačů, kteří denně přicházeli podpořit účinkující v horkém letním počasí, jež během uplynulého týdne panovalo.

Pořadatelé děkují všem, kdo se na akci podíleli. Dík patří všem účinkujícím, organizátorům, sponzorům a partnerům, ale i všem divákům.

Městské slavnosti však Zrcadlem umění nekončí, už teď se můžete těšit na jejich podzimní pokračování, které je letos rozděleno na dvě části – první se koná 27. – 29. září, druhá pak 11. – 13. října.

Bližší informace k festivalům a kulturním akcím na www.kcpardubice.cz

 

 

Za Kulturní centrum Pardubice

Mgr. Romana Vojířová

ředitelka

tel. +420 777 286 909

Akce

<<
březen 2019 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
krizek23
krizek24
25262728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
25.3. 15:00
dnes

Oblačno
2°C
26.3.
zítra

Polojasno
8°C / 2°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy