Závody spřežení - Cena hejtmana Pardubického kraje

O prodlouženém víkendu, od pátku 5. července do neděle  7. července, se na dostihové závodiště opět po roce vrací závody spřežení, a to pod názvem Cena hejtmana Pardubického kraje. Jedná se o jedno z kvalifikačních kol Zlaté podkovy, jejíž finále se uskuteční v srpnu v Humpolci. Zároveň jde o kvalifikační kolo Mistrovství České republiky. Tyto závody se konají za podpory hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.


Určitě se bude jednat o divácky atraktivní závody. Nejpočetněji obsazenou kategorií jsou již tradičně jednospřeží. Dále uvidíme soutěž dvojspřeží, čtyřspřeží a dvojspřeží pony. Mezi účastníky budou i vítězové loňských závodů Monika Pospíšilová v soutěžích pony či Zdeněk Jirásek v soutěži čtyřspřeží.

Program bude zahájen v pátek 5. července, kdy vozatajové se svými koňmi podstoupí drezurní zkoušku na travnatém kolbišti závodiště. O den později v sobotu 6. července nastoupí do maratónu, kde na ně přímo v dostihové dráze čeká pět překážek. V loňském roce pořadatelé doplnili překážky nové, například velkou sportovní vodu, a využili military překážku na velkém náměstí, která byla upravena pro vozatajské soutěže.

Závody vyvrcholí v neděli 7. července, kdy po ranní kondiční zkoušce pojedou účastníci vozatajský parkur, opět na travnatém kolbišti. Po něm bude následovat vyhodnocení soutěží, předání pohárů a věcných cen představiteli Pardubického kraje a Dostihového spolku a.s.

Diváci mají vstup zdarma.

www.synthesiapark.cz

Akce

<<
leden 2020 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
20212223242526
2728293031
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
20.1. 08:00
dnes

Zataženo
1°C
21.1.
zítra

Zataženo nízkou oblačností
2°C / -4°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy