Velká pardubická rodinná pouť

zdroj: Dostihový spolek, a.s.

Myšlenka Velké pardubické rodinné pouti se narodila v loňském roce, když chtělo vedení závodiště nabídnout atraktivní program pro diváky i o prázdninách. A podařilo se. „Vloni jednodenní pouť navštívily tisíce lidí, proto jsme se rozhodli v realizaci pokračovat. Letošní program jsme rozšířili na dva dny a stejně jako v loňském roce jej spojili i s dostihovým dnem a rodeo soutěžemi. Na své si tak zcela určitě přijdou skutečně všechny generace i skupiny diváků,“ říká ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Velká pardubická rodinná pouť, konaná pod záštitou primátorky města Štěpánky Fraňkové, začíná už v sobotu 27. července a skončí o den později. Areál Synthesia Parku bude nabitý soutěžemi, atrakcemi a zábavou. Připraveny jsou ochutnávky a soutěže klasických piv i pivních speciálů, a to v rámci Pivního festivalu. V dalším programu nebudou chybět projížďky  kočárem, ukázky sportovní kynologie, poníci či prezentace zvířat ze ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Svou techniku předvedou také jednotlivé složky integrovaného záchranného systému. Dovednost a šikovnost si budou moci návštěvníci vyzkoušet např. při lukostřelbě, na horolezecké stěně nebo při jízdě na elektronickém býkovi. A protože se jedná o pouť, chybět nebude ani lunapark a pouťové atrakce či soutěže a hry pro děti. Součástí dvoudenního programu budou i atraktivní rodeo soutěže v rámci PRORODEO TOUR 2013.

„Sobotní část programu bereme jako předehru k nedělnímu odpoledni. To jsme totiž připravili letní dostihový den, jehož vrcholem bude Dostihový pohár Josefa Váni,“ upozorňuje Michael Skalický. Dostihový pohár, nesoucí jméno osminásobného vítěze Velké pardubické Josefa Váni, je novinkou letošní sezony. Jedná se o třídílný seriál klasické steeplechase, jehož první kolo se odehrálo na konci června v Karlových Varech. Pardubice jsou jeho druhou zastávkou, seriál skončí v srpnu v Mostě. Každý z dostihů je dotován jedním milionem korun. „Pohár Josefa Váni je jedním z devíti dostihů, které jsme na nedělní odpoledne připravili,“ doplňuje ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický a dodává: „Současně s tímto dostihovým mítinkem ale bude i v neděli pokračovat program Velké pardubické rodinné pouti. Zveme proto všechny, nejen Pardubáky, k nám na závodiště. Každý si u nás z programu určitě vybere.“

Velká pardubická rodinná pouť, společně s Prorodeo Tour 2013, se v Synthesia Parku koná v sobotu a v neděli 27. a 28. července po celý den. V neděli 28. července od 13 hodin pak postupně odstartuje celkem devět dostihů včetně Dostihového poháru Josefa Váni. 

Akce

<<
září 2017 >>
Po Út St Ct So Ne
krizek1
krizek2
krizek3
krizek4
krizek5
krizek6
krizek7
krizek8
krizek9
krizek10
krizek11
krizek12
krizek13
krizek14
krizek15
krizek16
krizek17
krizek18
krizek19
krizek20
krizek21
krizek22
2324
252627282930
Plánovač výletů

Jak používat plánovač
Vyhledávání objektů
Facebook
Twitter
Počasí ve městě
23.9. 21:28
dnes

Zataženo
11°C
24.9.
zítra

Oblačno
16°C / 11°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

východní čechy dhl